هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

راهنمای قدم به قدم رژگونه زدن با توجه به فرم صورت‌

۱۳۹۸/۱۰/۲ زهرا یزدانی

رژگونه زدن برای همه خانم‌ها به یک شکل نیست بلکه رژگونه زدن برای هرکس با توجه به فرم صورت اش متفاوت است، رژگونه کمک می‌کند گونه‌های برجسته‌تر و زیباتری داشته باشید پس فرم صورت تان را بشناسید و بدانید چگونه باید رژگونه بزنید.
بخش اول: انتخاب رنگ رژ گونه

 برای تن پوستی خود از رنگ مناسبی استفاده کنید
زمانی که می خواهید رنگ رژ گونه خود را انتخاب کنید باید آن را با تن طبیعی پوست خود هماهنگ سازید.
این موضوع بدین معنی است که رنگ انتخابی تا حد امکان باید به رنگ گونه ها زمانی که به طور طبیعی سرخ می شود نزدیک باشد. انتخاب رنگی که با تن پوستی هماهنگ نیست می تواند ظاهر غیر طبیعی به رژگونه شما بدهد.
یک نکته خوب برای تعیین و شناسایی رنگ طبیعی این است که برای 10 ثانیه دست خود را فشار دهید. رنگی که در امتداد پوست تان ظاهر می شود بهترین گزینه برای انتخاب رژ گونه است.
به طور کلی برای پوست های رنگ پریده، رنگ صورتی روشن رژ گونه ترکیب مناسبی است زیرا رنگ طبیعی را به هنگام سرخ شدن نشان می دهند. برای ظاهر زیباتر، هلویی را هم می توانید انتخاب کنید.
پوست هایی با رنگ زرد بهتر است از رژ گونه هایی با رنگ پرتقالی یا صورتی مایل به قرمز استفاده نمایند که پوست را روشن تر می کند و درخشندگی طبیعی به آن می بخشد.
تن های پوستی تیره می توانند از رنگ هایی همچون صورتی و قرمز استفاده نمایند که باعث ایجاد سرزندگی و زیبایی می شود.

Card image cap

بخش دوم : استفاده از رژ گونه
فرم صورت به طور کل به 5 شکل متفاوت تقسیم بندی می شود و برای هر نوع صورت سبک آرایش خاصی وجود دارد که در این بخش با بهترین شکل و نوع زدن رژگونه برای صورت هایی با فرم های مختلف آشنا می شوید.هر فرم صورتی که دارید برای زدن رژگونه بهتر است گونه های خود را به سمت داخل دهان همانند تصویر بکشید تا نتیجه بهتر شود.
رژگونه زدن برای همه خانم ها به یک شکل نیست بلکه رژگونه زدن برای هرکس با توجه به فرم صورت اش متفاوت است، رژگونه کمک میکند گونه های برجسته تر و زیباتری داشته باشید پس فرم صورت تان را بشناسید و بدانید چگونه باید رژگونه بزنید. رژگونه باید حتما بعد از پرایمر و کرم پودر زده شود. پرایمر به خنثی شدن هر گونه قرمزی در پوست کمک می کند و باعث می شود آرایشتان برای مدت زمان بیشتری ظاهر طبیعی و تازه داشته باشد. این در حالیست که کرم پودر تن پوستی را یکنواخت می کند و باعث می شود ظاهر بدون لکه ای داشته باشید.
اگرچه زدن رژگونه سنتی بدین صورت است که شما آن را تنها بر روی قسمت های برجسته گونه می زنید اما این توصیه همیشه و برای هر فردی مناسب و کارساز نخواهد بود. در عوض شما باید شکل صورت خود را بررسی کنید و بر اساس آن رژگونه را بزنید

Card image cap

 

صورت های گرد: برای اینکه صورت های گرد لاغرتر نشان داده شوند رژگونه را به استخوان گونه بزنید و آن را به سمت خارج و بالا به سمت گیجگاه ترکیب نمایید.
صورت های دراز: برای نرم کردن سطح پوست، رژگونه را زیر سطح برجسته گونه ها بزنید اما آن را به سایر سطوح صورت بسط ندهید.
صورت های قلبی شکل: برای متعادل کردن صورت های قلبی شکل، رژگونه را زیر سطح برجسته گونه بزنید و آن را به سمت خط رویش مو محو کنید.
صورت های مربعی: برای بهبود ظاهر این صورت ها، رژگونه را در امتداد گونه ها بزنید و یک سانتی متر از هر طرف بینی دور شوید و آن را بزنید.
صورت های بیضی شکل: این صورت ها می توانند رژگونه را بر روی گونه های خود بزنند و در اطراف لبه ها آن را ترکیب یا Blend کنند. برای یافتن سطح برجسته صورت خود لبخند بزنید.
بخش سوم : استفاده از پودر شفاف
برای اتمام کار، دست خود را در پودر شفاف فرو ببرید و آن را روی پوست خود بزنید.
شما می توانید از براش کوچکی برای زدن این پودر زیر گوشه های خارجی چشم استفاده نمایید. سپس از حرکات چرخشی برای ترکیب کردن آن بهره ببرید.
اینکار استخوان های گونه شما را برجسته می کند و باعث می شود رژگونه ظاهر طبیعی تری داشته باشد.

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!