هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

نکات مهمی که برای پاک کردن لاک ناخن باید بدانید.

۱۳۹۸/۸/۲۱ زهرا یزدانی

لاک پاک کن

ناخن عضوی است که عوامل بسیاری سلامت و زیبایی و جذابیت آن را تحت تاثیر قرار می‌ دهند. زندگی روزمره، آب و هوا و سایر عوامل محیطی، تغذیه، باکتری‌ ها، قارچ ‌ها و نیز بیماری ‌های جسمی می ‌توانند بر روی سلامت و ظاهر ناخن اثرگذار باشند. به همین دلیل می‌ توان گفت که ناخن ‌های هر فرد منعکس ‌کننده سطح سلامت جسم او می‌ باشند.
ناخن نقش مهمی در زیبایی دست ‌ها دارد، به طوری که ناخن ‌های زیبا و بلند موجب زیبایی و خوش حالت شدن دست ‌ها می ‌گردند.
ناخن زیبا نشانگر وضعیت زندگی و طبقه اجتماعی شخص است. همچنین ناخن نشان ‌دهنده عادات فرد نیز می ‌باشد. همانند سلامتی استخوان، سلامت ناخن نیز به تغذیه مناسب بستگی دارد.

ناخن‌های‌تان از کراتین ساخته شده: کراتین نوعی پروتئین است که سلول‌های بافت ناخن از آن تشکیل شده‌اند. کراتین نقش مهمی در سلامت ناخن دارد. کراتین ناخن‌ را قوی و مقاوم می‌کند تا آسیب نبینند.
کراتین همان چیزی است که موهای‌تان را می‌سازد.
کراتین، تشکیل دهنده‌ی سلول‌های موهای‌تان نیز هست. همچنین سلول‌های بخش اصلی غدد و غشای درونی ارگان‌ها نیز از کراتین ساخته شده است.
بخشی از ناخن‌تان که دیده می‌شود مُرده است به همین دلیل است که چیدن ناخن درد ندارد.
ناخن در زیر پوست شروع به رشد می‌کند. با رشد سلول‌های جدید، سلول‌های کهنه و مرده به سمت پوست رانده می‌شوند. بخشی از ناخن که می‌توانید آن را ببینید از سلول‌های مرده تشکیل شده و به همین دلیل است که کوتاه کردن ناخن درد ندارد.
استفاده از لاک هایی با رنگ های مختلف, یکی از راه های زیباتر جلوه دادن انگشت ها و دست های شماست اگر به چند نکته ساده و ظریف هنگام استفاده از لاک و لاک پاک کن ها توجه داشته باشید, می توانید با خیالی راحت از انواع لاک استفاده کنید و سلامت ناخن هایتان را هم به خطر نیندازید.
نکاتی که برای پاک کردن لاک باید بدانید :
حواستان به لاک‌‌پاک‌کن‌ها باشد.
لاک زدن ناخن‌ ها می‌تواند تا حدی باعث افزایش استحکام آنها بشود اما متاسفانه استفاده از لاک‌ پاک‌کن‌ های حاوی استون، استحکام ناخن‌ها را کاهش می‌دهد چون این محلول قادر است علاوه بر پاک کردن لاک،‌ به سطح ناخن‌ ها هم نفوذ کند، باعث نازک‌تر شدن آنها شود، استحکامشان را کم و درنهایت هم ناخن را شکننده‌ کند. به همین دلیل به تمام افرادی که عادت به استفاده مستمر و زیاد از لاک دارند، توصیه می‌شود حتما به جای استون از پاک‌ کننده‌ های فاقد استون که این روزها به وفور و در برند های مختلف در بازار پیدا می‌شوند، استفاده کنند.
ناخن‌هایتان رنگی نشوند!
خیلی از افراد از رنگ گرفتن ناخن‌ها در اثر لاک زدن شکایت و ابراز ناراحتی می کنند و می‌گویند استفاده از لاک‌ها به مرور زمان باعث تیره شدن رنگ ناخن‌هایشان می‌شود. بد نیست بدانید که در گذشته بحث در مورد رنگ گرفتن و تیره شدن ناخن‌ها در اثر استفاده از لاک‌ها، داغ بود و خیلی‌ها هم معتقد بودند که این تیرگی، به مرور زمان حالت پایداری به خود خواهد گرفت و شاید دیگر نتوان آن را از بین برد.
بیشتر از یک روز لاک را روی ناخن‌هایتان باقی نگذارید.
اینکه در قسمت قبلی گفتیم لاک‌های باکیفیت امروزی نمی‌توانند باعث رنگ گرفتن ناخن‌ها بشوند، منظورمان این بود که رنگ لاک‌های مرغوب به سطح ناخن‌ها منتقل نمی‌شود اما اگر هر نوع لاکی با هر رنگی بیشتر از یک روز روی ناخن‌ باقی بماند، اجازه رسیدن هوا به سطح آن را نمی‌دهد. درنتیجه، سطح ناخن‌هایتان به مرور زمان از حالت بی‌رنگ یا سفید به رنگ زرد تغییر می‌کند و ظاهر بد و نا خوشایندی پیدا می‌کنند. هر چه رنگ لاک تیره‌تر باشد و مدت زمان بیشتری هم روی ناخن‌ها بماند، احتمال اینکه ناخن‌ها زردتر و تیره‌تر بشوند هم بیشتر خواهد بود. به‌طور کلی، لاک‌های ناخن معمولا رنگی تیره‌تر از ناخن‌های ما دارند و استفاده مکرر از آنها می‌تواند باعث زردی و لک شدن سطح ناخن‌ها بشود. ساده‌ترین راه درمان ناخن‌های زرد شده در اثر استفاده مکرر از لاک هم، استراحت دادن چند ماهه به ناخن‌ها است و لاک‌ نزدن در طول این مدت است.

 

 

 

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!