هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

اموزش مرحله به مرحله استفاده از مژه مصنوعی

۱۳۹۸/۸/۲۲ زهرا یزدانی

مژه مصنوعی یکی از لوازم آرایشی است که تاثیر بسیاری در زیبایی هر چه بیشتر چشم ها دارد. مژه های پرپشت و حجیم به شما کمک می کند جلوه چشمان خود را درشت تر و درخشان تر و جذاب تر کنید. اما پیش از استفاده از مژه مصنوعی بهتر است در مورد نحوه صحیح گذاشتن و مراقبت از آن اطلاعات کافی کسب کنید تا دچار مشکل نشوید.

آموزش مرحله به مرحله ی استفاده از مژه مصنوعی
مرحله 1: مژه ها را به آرامی از جعبه بیرون آورید زیرا فشار زیاد باعث خراب شدن مژه ها می شود.
مرحله 2: مژه مصنوعی را با دست گرفته و از اندازه آن نسبت به طول مژه خود مطلع شوید . در این مرحله باید امتحان کنید که آیا طول مژه ها اندازه پلک شما است یا خیر، اگر چشمان کوچکتری دارید باید کمی از آن را قیچی کنید. باید دقت کنید که از کجا مژه های طبیعی شما شروع شده (از گوشه داخلی) و اضافه آن را از گوشه خارجی اندازه بگیرید.
مرحله 3: کمی از چسب مژه را بر روی یک سطح تمیز بریزید. به طور مستقیم از داخل تویوپ چسب به مژه ها نزنید. چرا که مقدار زیادی چسب خارج می شود و مژه ها را خراب می کند. با هر وسیله ای که دوست دارید می توانید چسب را به مژه بزنید می توانید از موچین و یا خلال دندان برای زدن چسب استفاده کنید.
مرحله 4: توجه داشته باشید که لایه نازکی چسب به آن بزنید ولی در قسمت های انتهایی مژه کمی چسب بیشتر بزنید، چرا که نقاطی است که به راحتی چسب باز می شود.
مرحله 5: با موچین مژه را بلند کنید، آن را در وسط نگه دارید. موچین را تا خط مژه ببرید ولی نه آنکه با چسب آن برخورد کند.
مرحله 6: دشوار است که مستقیم به آینه نگاه کنید و مژه ها را بچسبانید. راحت ترین روش آن است که بنشینید یا کامل بایستید و کمی سر خود را به سمت عقب کج کنید، تا وقتی که مستقیم نگاه می کنیدچشم هایتان مسلط شود و بهتر خط مژه خود را ببینید. مژه را تا جایی که می توانید نزدیک خط مژه ببرید. باید آنها را بر روی پلک قرار دهید نه بر روی مژه هایتان. پیش از آنکه به پوست بچسبانید ، خطوط آن را کنترل کنید تا در ابتدا و انتهای مژه های طبیعی خودتان باشد.
مرحله 7: به محض آنکه مژه ها با خط مژه های خودتان هم تراز شد. با موچین ابتدای مژه ها رابگیرید و به پلک فشار دهید. بازهم یادآوری می کنیم که آن را بر روی خط طبیعی مژه قرار دهید و نزدیک مجرای اشک نباشد و گرنه در تمام مدت آبریزش چشم و احساس فشار بر روی چشم را خواهید داشت. باید فضای کوچکی خالی باشد. این کار را سریع انجام دهید تا چسب خشک نشود.
مرحله 8: برای اطمینان از محکم شدن آن از یک قلمو و یا یک ابزار اسفنجی استفاده کرده و به روی کل خط مژه بکشید تا کامل بر روی پوست محکم شود.
مرحله 9: یک الی دو دقیقه صبر کنید تا چسب کامل خشک شود.

مرحله 10: در این مرحله می توانید از خط چشم مایع یا مداد وهمین طور سایه تیره رنگ مانند (قهوه ای یا مشکی) استفاده کنید. اگر از سایه چشم استفاده می کنید ، مقداری از پودر آن را در نزدیکی خط مژه بزنید تا خط مژه مصنوعی را بیشتر با مژه های طبیعی خود هماهنگ کنید.
مرحله 11: در مرحله آخر لایه ای از ریمل بزنید تا مژه های طبیعی و مصنوعی ظاهر یکسانی به خود بگیرند و علاوه برآن مژه ها تیره تر نیز به نظر خواهند رسید.

از بین بردن چسب :
معمولا زمانی که مژه مصنوعی را از روی پلک بر می داریم، متوجه خواهیم شد که مخلوطی از چسب همراه با آرایش به امتداد مژه ها چسبیده است. از بین بردن این چسب دارای اهمیت بسیاری است. چسب با گذشت زمان سفت تر شده و باند مژه مصنوعی را خراب می کند.
تمیز کردن مژه مصنوعی :
معمولا پس از نصب مژه مصنوعی، برای پر تر و خوش حالت تر نشان دادن روی آن ریمل می زنیم. حتما بعد از این که مژه را از پلک های خود خارج کردید، مواد آرایشی را از روی آن پاک کنید. برای این کار می توانید از انواع پاک کننده های آرایشی همراه با آب سرد استفاده کنید.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!