هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

همه چیز درباره استفاده از واریاسیون ها و رنگ کردن مو

۱۳۹۸/۸/۲۱ زهرا یزدانی

واریاسیون

رنگ مو یکی از مسائلی است که بانوان اغلب تمرکز زیادی بر آن دارند و حتی در زندگی مشترکشان هم تاثیر گذار خواهد بود.
تا چند دهه پیش در دنیا تفاوت چندانی بین رنگ موی بانوان نبود و رنگ طلایی بر قهوه‌ای ترجیح نداشت، اما یکی ازهنرپیشه‌های زن هالیوودی با رواج دادن اندیشه زیبایی زن با رنگ موی طلایی سبب دگرگونی طرز تفکر جهانی درباره رنگ موی بانوان شد.
امروزه بسیاری از بانوان که نژاد اروپایی ندارند برای به دست آوردن جذابیت، شهرت و حتی پیداکردن همسر مورد علاقه خود رنگ مو‌های خود را دگرگون و طلایی می‌کنند.
تحقیقی در این زمینه صورت گرفته که ثابت کرده مردان به خانم‌هایی که مو‌های بلوندی دارند، بیشتر جذب می‌شوند. در این تحقیق به ۱۰۰ مرد، تصاویری از زنان با رنگ مو‌های متفاوت دادند و از آن‌ها خواستند که به زنان از روی تصاویرشان رای دهند. در واقع آن‌ها باید از روی عکس زنان را از جهات مختلفی، چون جذابیت، سلامتی، توانایی خانه داری، بچه داری و ... شناسایی می‌کردند و به آن‌ها رای می‌دادند.
نتیجه این تحقیق نشان داد که مردان به زنان مو بور و بلوند و رنگ روشن بیش از بقیه رای دادند و در واقع زنان مو بور برای آن‌ها جذابیت بیشتری داشتند. این تحقیق همچنین ثابت کرد که مردان بیشتر از روی ظاهر زنان آن‌ها را قضاوت می‌کنند؛ بنابراین اگر فکر می‌کنید که به آرایشگاه رفتن و به خود رسیدن تان هیچ تاثیری روی مرد زندگی تان ندارد، سخت در اشتباهید.
واریاسیون برای زیباتر شدن و یا تغییر رنگ موی فعلی استفاده می شود و در حقیقت رنگ موی خالص و قوی هست که باید با رنگ مو یا با رنگ ساژهای روی موی دکلره شده ، مخلوط شود تا تن رنگ را تغییر دهد.
واریاسیون‏ها رنگ‏های اصلی هستند و غلظت بسیار بالایی دارند ، به همین دلیل باید به مقدار خیلی کم از آنها استفاده شود تا تن رنگ را تغییر دهند و همچنین از این ماده به تنهایی نباید استفاده کرد.
کارآیی واریاسیون‌ ها ایجاد سایه‌های دلخواه یا پوشاندن سایه‌های ناخواسته است. به عنوان مثال برخی از رنگ مو ها تن زردی یا قرمزی دارند که زیبایی رنگ را تحت تاثیر قرار می‌دهد. آرایشگران برای از بین بردن این مشکل از واریاسیون استفاده می‌کنند.

قانون واریاسیون که به R12 معروف می باشد به نحوه استفاده و میزان اندازه سانتی که برای تناژ و یا خنثی کردن رنگ مو می توان استفاده نمود اشاره می کند.
این سیستم براساس پایه رنگ 12 عمل می کند بدین صورت که از این عدد، پایه رنگ مورد نظر خود را کم کرده. با این روش می توانید سانت دقیق میزان استفاده از واریاسیون را بدست آورید.
مثلا اگر بخواهید از پایه رنگ طبیعی 7 و واریاسیون سبز استفاده نمایید در نتیجه 5=7-12 می شود در نتیجه به 5 سانتی متر واریاسیون سبز نیاز می باشد. استفاده از عناوینی مانند یک بند انگشت یا یک نخود اشتباه می باشد و دقیقا باید از قانون R12 استفاده کنید هرچه طبق قوائد و دقیق تر عمل کنید رنگ نزدیکتر به رنگ دلخواه خواهید داشت
توجه داشته باشید که برای استفاده از واریاسیون ابتدا باید با گرم و سرد بودن رنگ‌موها آشنا شوید. همچنین اگر به درستی از واریاسیون استفاده نشود ممکن است نتیجه دلخواه را به همراه نداشته باشد.

انواع مختلفی از واریاسیون ها وجود دارد :
- واریاسیون سبز: رنگ قرمز را خنثی می‌کند و بالعکس. پس هیچگاه وارسیون سبز با رنگ قرمز و یا بالعکس ترکیب نمی شوند.
-واریاسیون زرد: برای اینکه به مو، تن طلایی بدهد با همه رنگ‌ها و رنگ‌ساژها ترکیب می‌شود.
-واریاسیون نقره‌ای: ضد زردی است و زردی مو را از بین برده و موها را براق می‌کند
- واریاسیون آبی :ضد زردی است و زردی مو را از بین برده و موها را براق می‌کند.
- واریاسیون خاکستری :جهت از بین بردن زردی مو .
-واریاسیون دودی: جهت از بین بردن رفله ی زردی
- واریاسیون طلایی: جهت ترکیب با سری رنگهای طلایی
-واریاسیون قرمز : جهت ترکیب با رنگهای گرم

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!