هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

آموزش کامل و راحت رنگ کردن مو در خانه

۱۳۹۸/۸/۲۱ زهرا یزدانی

اکسیدان

رنگ مو یکی از بهترین تغییرات ظاهری در خانم ها به حساب خواهد آمد. رنگ موی ایرانی ها عموما مشکی و قهوه ای تیره است، به همین دلیل تغییر رنگ مو در ایرانی ها اغلب کار سختی است و برای رسیدن به رنگ های جذاب و مد روز روشن باید از دکلره استفاده کرد، که آن هم دارای مضرات بسیار زیادی برای مو خواهد بود.

اگر هم تمایل به استفاده از دکلره نداشته باشید قطعا مقداری رنگ نارنجی در موهای خود پس از رنگ آمیزی مشاهده خواهید کرد، و تنها می توانید موهای خود را به پایه های 6 یا 7 رسانده که در آن اثر رنگ قرمز و نارنجی بسیار مشهود خواهد بود

به جای استفاده از رنگ مو های شیمیایی می توانید از انواع رنگ های طبیعی و بدون آمونیاک و سالم و مفید استفاده کنید. در گذشته نیز خانم ها برای زیبایی رنگ مو های خود از حنا و قهوه و یا برای روشن شدن موها از آب لیمو استفاده می کردند. این روزها شامپو رنگ های متفاوتی نیز در بازار موجود هستند که می توانید پس از روشن شدن موهای خود از آنها استفاده کنید؛ با این کار دیگر نیازی نیست تا مداوم از رنگ های دائمی استفاده کرده و از آسیب جدی موهای خود خواهید کاست.

درصد اکسیدان رنگ مو عاملی بسیار مهم در رنگ مو است. اکسیدان رنگ مو فعال کننده و تسریع کننده در عملیات رنگ آمیزی و رنگ کردن مو است. اگر اکسیدان با رنگ مو یا مواد دکلره ترکیب شود سرعت واکنش بسیار تسریع می گردد که این امر لازم و ضروریست چرا که اگر رنگ مو را به صورت خالی و بدون اکسیدان بر روی مو بمالید در خوشبینانه ترین حالت ۲۴ ساعت زمان نیاز است تا فعل و انفعلات شیمیایی بین رنگ و مو صورت گیرد. درصد اکسیدان رنگ مو و قدرت های آن متفاوت است.

دکلره به زبان انگلیسی، یعنی برداشتن رنگ و اصطلاحا به بیرنگ کردن تارهای مو اشاره دارد که در واقع رنگدانه های مو را خارج می کند و مو را برای دریافت رنگدانه های جدید آماده می کند. به طور کلی با رنگ کردن معمولی و بدون استفاده از پودر دکلره می توان تا4 درجه موها را روشن تر کرد اما برای بیشتر از این، باید از پودر دکلره استفاده کرد.

پود دکلره در بازار بیشتر در 2 نوع رنگی به فروش می رسد که در همه فروشگاه های لوازم آرایشی وجود دارد، البته انواع مایع و کرمی دکلره و روشن کننده هم وجود دارد که انواع ضعیفی هستند و نمی توانند پایه مو را به سفیدی کامل و پایه 10 برسانند. پودر دکلره آبی رنگ که نوع قوی است و برای موهای ضخیم و تیره استفاده می شود و پودر دکلره سفید که نوع ضعیف است و برای موهای آسیب دیده و با رنگ طبیعی روشن مناسب است.

اکسیدان ها هم با هر مارک و برندی که تولید شوند، معمولا در بازار با 4 نوع دسته بندی ثابت عرضه می گردند که هر کدام برای 2 تا 3 پایه دکلره مناسب هستند که عبارتند از :

اکسیدان 3 % یا شماره 0.5 : برای پایه 1 تا 4

اکسیدان 6 % یا شماره 1 : برای پایه 5 تا 7

اکسیدان 9 % یا شماره 2 : برای پایه های 8 تا 10

اکسیدان 12% یا شماره 3 : برای پایه 10 به بالا که در واقع یک اکسیدان قوی است که باید حتما برای جلوگیری از سوختن موها و به پایه رساندن درست، توسط افراد حرفه ای و کاربلد مورد استفاده قرار بگیرد.

دکو کرم هم یک روشن کننده است که به شکل کرمی می باشد و اثر مخرب پودر دکلره را ندارد اما ضعیف است و فقط می تواند موها را تا پایه 5 – 6 روشن کند و برای موهای حساس، دکلره کردن صورت و بدن، موهای رنگ شده، رنگساژ مو و موهای نازک و آسیب دیده مورد استفاده قرار می گیرد.گسانی که دارای موهای حساس و آسیب دیده هستند بجای دکلره و اکسیدان می توانند از دکو کرم استفاده کنند.

 

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!