هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

همه چیز درباره انواع رنگ مو و تکنیک های رنگ کردن مو

۱۳۹۸/۸/۲۱ زهرا یزدانی

رنگ مو تیوپی

خیلی از خانم ها با نزدیک شدن به ایام عید نوروز و سال جدید، در خانه و یا آرایشگاه موهای خود را رنگ می کنند. لذا مناسب دیدیم که اطلاعاتی در مورد رنگ موها، اثرات و عوارض آنها در اختیار شما قرار دهیم.
رنگ موها از نظر فرآیند اکسیداسیون به دو نوع اکسیداتیو و غیراکسیداتیو تقسیم می شوند، اما با توجه به ماندگاری آن، چهار نوع رنگ مو داریم. که بسته به سلیقه شما انتخاب می شوند
رنگ موی موقتی
این رنگ مو غیراکسیداتیو است و در لایه های بیرونی مو انباشته می شود. در رنگ موی موقتی، رنگ تنها در سطح مو و لایه کوتیکول وجود دارد و قادر به نفوذ به کورتکس نیست. تغییرات ایجادشده نیز بسیار جزیی است و قابلیت تغییر در رنگ مو را به نحو محسوسی ندارد. رنگ های موقت اسیدی اند، جرم مولکولی زیادی دارند و دارای بار الکتریکی منفی هستند و از آنجا که به راحتی در آب حل می شوند، بعد از یکی دو بار شستشو از روی موها شسته می شوند و بصورت کامل از روی مو تمیز می شوند و رنگ موقتی نام دارند.
رنگ موی نیمه دائمی Semi Permanent
این رنگ مو غیراکسیداتیو است و تنها مقدار کمی از رنگ وارد لایه کورتکس مو می شود. رنگ های نیمه دائمی دارای ماهیت قلیایی و بار مثبت هستند و تمایل بیشتری برای اتصال به کراتین دارند، به خصوص پایه قلیایی آنها باعث باز شدن کوتیکول و نفوذ بهتر به داخل کورتکس می شود. ماندگاری این نوع رنگ ها تنها تا شش مرتبه شستشو ادامه دارد و پس از شش بار شستشوی مو بصورت کامل تمیز خواهند شد.
رنگ موی نیمه دائمی Demi Permanent
شامل تونرها و رنگساژها بوده و این نوع از رنگها تا لایه دوم مو وارد می شوند زیر کوتیکول قرار میگیرند یعنی در مکانی درست بین کوتیکول و پوسته ولی از لحاظ ماندگاری باید توجه داشت که دارای ماندگاری کمتری نسبت به رنگ های دائمی هستند.این نوع رنگ مو حاوی یک ماده قلیایی به غیر از آمونیاک همانند اتانولامین یا سدیم کربنات است. غلظت آب اکسیژنه به عنوان فعال کننده در این رنگ از رنگ دائمی کمتر است و به نوعی در این رنگ مخلوطی از رنگ های اکسیداسیونی همراه آب اکسیژنه وجود دارد.

رنگ موی دائمی
رنگهایی هستند که با اکسیدان باید ترکیب شوند. دارای آمونیاک بوده و قدرت باز کردن کوتیکول های مو را دارند و همچنین فعل و انفعالات شیمیایی روی ساختار مو انجام می دهند که با اکسید شدن و تغییرات شیمیایی که در مو رخ می دهد سبب رنگ پذیری موها می شود. در این سری رنگ هایی وجود دارند که به روشن کننده معروف بوده و قدرت روشن کنندگی بیشتری دارند پس از چند بار استفاده از این نوع رنگ ها نیاز به استفاده از تقویت کننده های مو اجتناب ناپذیر است زیرا مو دچار آسیب هایی هر چند جزئی در این رنگ موها می شود.
رنگ موهای دائمی که حاوی موادی مثل آمونیاک و پراکسیدهیدروژن یا همان اکسیدانه هستند، باعث تغییرات پایدار و غیرقابل برگشت مو می شوند و با نفوذ در ساختار مو، آن را تخریب می کنند و با شستشو از بین نمی روند.
ترکیبات رنگ موی دائمی
رنگ موهای دائمی ترکیب های خاصی دارند که هر یک مسئول انجام وظیفه ای هستند .آب، آمونیاک، پارافنیلن دی آمین ، کرم و اکسیدان از ترکیب های اصلی این رنگ موها محسوب می شوند. آمونیاک که یک ماده قلیایی است، وظیفه دارد قشر خارجی مو یا همان کوتیکول را بشکافد تا رنگ داخل ساقه مو نفوذ کند و در حقیقت، نقش کاتالیزور را در واکنش موها با رنگ دارد. سپس رنگ وارد ساقه مو می شود، رنگدانه های طبیعی مو را از بین می برد و رنگ جدید را جایگزین می کند.
به کار بردن رنگ مو در بارداری (خصوصا در سه ماه اول) و دوران شیردهی برای جنین و نوزاد احتمال بروز خطرات جدی را افزایش می دهد
واریاسیون
واریاسیون ها از رنگ های معمولی قوی تر هستند و از رنگ های اصلی محسوب می شوند که برای اصلاح طیف های رنگی در زمینه رنگ آمیزی مو استفاده می شوند.

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!