هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

انواع لباس های زنانه -هفت ویک31226

۱۳۹۹/۱۲/۹ سپیده ایمانپور

لباس زنانه A شکل

اصطلاح " A شکل " برای توصیف یک لباس و ، دامن، یا  حتی کت به کار می رود که دارای یک شمای کلی مثلثی است، بالای لباس باریک  شده و رفته رفته و تنگ است و از قسمت سینه و یا دور کمر به سمت سجاف گشاد می شود. به طور خاص، به این معنی می باشد که یک ساختار جامه به صورتی است که دور از بدن می ایستد  و دو سمت حرف A را تشکیل می دهد. قسمت جلویی  لباس  " A شکل" بیش تر در یک قطعه برش می خورد و دارای ساسون هایی برای تنگ کردن لباس زنانه بوده و دامن آن اغلب فاقد کمربند است.

لباس زنانه آکادمیک

لباس آکادمیک لباس رسمی  می باشد که توسط دانش آموزان و مسئولان در مراسم آغاز سال تحصیلی و یا فارغ التحصیلی پوشیده می شود و یا در پایان یک مراسم مثل فازغ التحصیلی انجام می شود می پوشند . رایج ترین سبک های این نوع جامه تقلیدی هستند از لباس های روزمره  پوشیده شده توسط محققان در دانشگاه های قرن یازدهم و دوازدهم. به طور معمول، این شامل به شکل یک لباس زنانه  گشاد، هود و یا شنل، و نوعی کلاه است؛ فرم معاصر این لباس زنانه بستگی به قوانین وضع شده توسط نهادی دارد که دانش آموز با آن همراه است.

Card image cap

لباس زنانه فعالیت

ریشه های لباسی که به عنوان  «لباس فعالیت» در اوایل سال  تقریبا 2000 شناخته شده است ، برمی گردد به لباس های طراحی شده برای ورزش های با عمل کرد بالا مانند کوهنوردی، قایقرانی، و پیاده روی که در میان جوانان شهری در دهه 70 محبوب شده بود.

سارافون

«سارافون» به معنای یک لباس رویی برای پوشش جلوی بدن  می باشد ( گرفته شده از naperon فرانسوی، یک رومیزی کوچک). برای قرن ها، مردم در سراسر جهان آنها را به عنوان یک نوع لباس زنانه  محافظ پوشیده اند، همچنین به عنوان شاخص تشریفاتی وضعیت زناشویی، رتبه و گروه وابستگی، و به عنوان زینت.

لباس زنانه مهمانی

لباس مهمانی، لباسی است که به عنوان یک لباس شب برای رفتن به مهمانی و یا مجلس رقص رسمی پوشیده می شود. فراتر از این توضیحات اساسی، قرارداد های بسیار پیچیده ای مربوط به لباس های زنانه  مهمانی وجود دارند. این لباس های زنانه که از گزاف ترین لباس های شب است، بیننده را خیره کرده و زنانگی یک زن را تقویت می کند. لباس های مهمانی معمولا  دارای یقه باز، یک بالاتنه ی تنگ، بازوهای برهنه، و دامن پفی بلند  و یا دنباله دار و یقه دکلته است. لباس مهمانی از لحاظ بصری از دیگر لباس های شب توسط سطوح طراحی  می شود خود با لایه هایی از سوجس و پاف و جزئیات تزئینی مانند گل مصنوعی، روبان، گل و توری قابل تشخیص  می باشد .

Card image cap

لباس زنانه باله

لباس باله یک بخش اساسی می باشد که  از طراحی صحنه را تشکیل می دهد و می تواند به عنوان یک مدرک بصری از یک اجرا د ر نظر گرفته شود. آن ها بیش تر تنها جز باقی مانده از یک اجرا می باشند ، که نماینده ی یک عکس خیالی از صحنه هستند.

بلیر (نوعی کت)

بلیزر یک ژاکت ورزشی گشاد و سبک از جنس فلانل می باشد . در هر دو سبک دو یا چهار دکمه وجود دارد، اگر چه بسیاری از آنها چهار دکمه هستند، یک بلیزر به طور کلی در رنگ های سرمه ای و یا سیاه طراحی شده، دارای دکمه های برنجی، دو چاک جانبی در پشت دارد ، طول آن تا ران می رسد و در بسیاری از موارد یک جیب روی سینه قرار دارد . یک بلیزر با دوخت مناسب حتی باعث می شود فرد در یک جفت شلوار جین به نظر هوشمند برسد . به طور کلی یک بلیزر به عنوان یک جزء حیاتی از یک استایل بریتانیایی است.

بلوز

اگرچه واژه "بلوز" در حال حاضر به بالا تنه زنانه با جنس متفاوت از دامن اشاره دارد،  این کلمه از نام فرانسوی برای روپوش گشاد کارگران مشتق شده گرفته شده  و برای اولین بار در زبان انگلیسی برای پیراهن مردانه و پسرانه استفاده شد. بلوز زنانه مانند لباس های زیر شناخته شده مانند روپوش زنانه و یا زیر پیراهن است، که همان نقش پیراهن مردانه را ایفا را برای زنان می کنند: در تماس مستقیم با پوست بوده و چرک و  کثیفی های بدن را جذب کرده و لباس های بیرونی را محافظت می کند.

برقع

انزوا و حجاب زنان در خاور میانه  نزدیک ظاهرا قبل از ظهور اسلام در قرن هفتم میلادی وجود داشته است، با این حال، اسلام به آن اجرای آن را ضروری می داند. قرآن (سوره XXIV.31) به زنان توصیه می کند «متواضع باشند، حجاب خود را روی سینه خود بکشند و زینت های خود را آشکار نکنند» به جز برای برخی از مردان خویشاوند، برده، خواجه، زنان و کودکان. در عمل، این منجر به سیستم پرده شده است – جدا کردن اجباری زنان مسلمان و پنهان کردن آنها در زیر لباس  های خاص در هر موقعیتی که ممکن است  با مردان غیر خویشاوند روبرو شوند . این پوشاک در نقاط مختلف جهان اسلام اشکال مختلفی به خود  گرفته اند .

Card image cap

 لباس زنانه کسب و کار غیر رسمی

در طول دهه 90 در ایالات متحده امریکا به یک روند پوشیدن لباس زنانه غیر رسمی برای کار در دفتر ها  کسب و کار رواج پیدا کرد. این روند به زودی به کشور های دیگر از جمله کانادا، انگلستان، اسکاتلند، و استرالیا و ژاپن توسعه یافت. لباس های غیر رسمی در دفتر های ممکن است منعکس کننده یک روند اجتماعی کلی به سمت آرامش رفتار و ارائه  غیر رسمی خود در بسیاری از جنبه  زندگی باشد و ممکن است نشانه ی فاصله گرفتن از روش های سنتی انجام کسب و کار باشد 

چادر

چادر، به معنی "پارچه بزرگ" یا "ملافه" در فارسی مدرن است ، به یک ردای نیم دایره اشاره دارد،  که معمولا سیاه بوده است ، سر، بدن، و گاهی اوقات صورت را احاطه می کند و پوشنده ی لباس زنانه  آن را با دست نگه می دارد. چادر توسط زنان مسلمان در خارج و یا در داخل خانه در مقابل نامحرم و غیر محارم  پوشیده می شود، مردانی که فاقد شرایط لازم هستند برای اینکه شوهر آنها باشند، این پوشش  در ایران و با تغییرات در جاهای دیگر مثل چادر های رنگی ، از جمله بخش هایی از افغانستان، عراق و پاکستان استفاده می شود. چادر ارتباط نزدیکی با عمل اسلامی حجاب دارد، که از فعل عربی "حجابا" می آید؛ به معنی برای پنهان کردن از دید یا نهان کردن. حجاب بر اساس سوره های قرآنی  بر شجاعی تاکید می کند که نشان می دهند که زنان مؤمن باید موهای خود را بپوشانند و در ملاء عام جامه بیرونی  بر تن کنند.

پیراهن گشاد زنانه

اصطلاح " پیراهن گشاد زنانه" به طور سنتی برای توصیف یک لباس زنانه که در دو طرف مستقیم بوده و در کمر گشاد شده است ، استفاده می شود. این اصطلاح اغلب برای توصیف لباس زنانه بیرونی در طول دوره های انتقالی در مد  و به منظور تشخیص سبک های جدید و آزاد از مدل های قالب تن و قدیمی استفاده شده است.

 

لباس زنانه رقص

رابطه بین رقص و لباس زنانه رقص پیچیده می باشد و به سادگی بازتابی از عمل رقص در یک دوره خاص نیست، بلکه نشان دهنده ی رفتار اجتماعی و ارزش های فرهنگی نیز هست. : لباس رقص می توان به دسته های زیر تقسیم بندی کرد. لباس رقص تاریخی، قومی یا سنتی، مخصوص سالن رقص، مدرن، و موزیکال.  مد روی رقص تاثیر می گذارد و برعکس.

 

لباس زنانه بالماسکه

برگزاری مراسم و جشن با پوشیدن ماسک های زیبا در اروپا برای قرن ها مرسوم بوده است. لباس زنانه مبدل در قرن هجدهم، پیش رو لباس های شب بالماسکه در مراسم های  قرون نوزدهم و بیستم، اصلیت خود را به کارناوال ونتین، توسعه یافته شده است در قرن هفدهم مدیون است. این، یک رویداد عمومی در هوای آزاد بود که تمام طبقات اجتماعی در رقص، جشن، و جوک های عملی شرکت می کردند. شرکت کننده ها  در آن، ماسک و یا لباس های تزئینی خیالی و یا شنل های تیره پوشاننده ای به نام دومینو می پوشیدند

Card image cap
Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!