هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

استفاده های پودر فیکس -هفت ویک66308

۱۴۰۰/۳/۲۸ سپیده ایمانپور

فیکساتور یا پودر فیکس چست ؟ و چه عملکردی دارد ؟

فیکساتور برای تثبیت کردن آرایش و ثابت نگه داشتن  به کار برده می شود. این ماده آرایشی از چرب شدن پوست و برق افتادن صورت به خصوص درقسمت و  ناحیه پیشانی و بینی که مشکل اکثر افراد دارای پوست چرب نیز است، پیش گیری می کند. احتمالا با پرایمرها نیز آشنایی دارید و از آن برای شروع یک آرایش حرفه ای استفاده می کنید پرایمر برخلاف فیکساتور در ابتدای ارایش و به عنوان زیر ساز ارایشی استفاده می شود .

اگر پرایمر را به عنوان شروع کننده آرایش در نظر گرفته شود ، فیکساتور ها نقطه پایان آرایش ها  هستند. در واقع، استفاده از فیکساتور در قسمت انتهایی آرایش به فیکس شدن کرم پودر و جلوگیری از ریختن یا خط افتادن آن کمک شایانی به شما می کند.
تفاوت اساسی فیکساتور با پرایمر در این است که پرایمرها به صورت کرم یا ژل مورد استفاده قرار می گیرد ؛ در صورتی که فیکساتور ها معمولا به شکل آب، گاز یا پودر در بازار موجود هستند.

این محصولات رنگ یا بافت آرایش را چندان دچار  تغییر زیادی نمی کنند، بلکه کاملا بی رنگ می باشند. از کاربردهای مختلف فیکساتورها می توان به تثبیت سایه کرمی نیز اشاره داشت. حتی می توان در مواقع ضروری از نوع پودری آن به جای شامپوی خشک هم استفاده نمود.

فیکساتور در آرایش چه جایگاهی دارد؟

فیکساتورها از مواد پلیمری برای ثابت کردن آرایش تولید شده‌ است . این واقعیتی است که شما در آرایش های روزانه نباید از فیکساتور استفاده بکنید زیرا استفاده هر روز این ماده آرایشی می‌ تواند برای شما بسیار مضر و سبب خشکی بیش از حد پوست شما و حتی ترک باشد. حتی اگر یک فیکساتور با کیفیت بسیار بالا را هم در اختیار داشته باشید باز هم استفاده مداوم از یک فیکساتور خوب می تواند پوست شما را به نابودیو جش جوشی شدن  بکشاند حال فکر کنید از فیکساتور با جنس بد استفاده کنید .
فیکساتورها از دو طریق می‌توانند صورت شما را در برابر ریختن میکاپ مقاوم کند. یکی ایجاد چسبندگی بر روی صورت است و دیگری به وجود آوردن حالتی که توقف فعالیت های پوستی مشهور است.

انواع مختلف فیکساتور

معمولاً فیکساتورها به دو شکل اسپری و پودری می باشند  که خرید اسپری فیکساتور، نسبت به نوع پودری آن طرفداران بیشتری دارد.

اسپری تثبیت کننده

این نوع از فیکساتورها به دلیل داشتن بافت سبک و بی رنگ ، بافت و رنگ آرایش شما را دچار تغيير نخواهند کرد . این محصولات برای همه ی شرایط اب و هوایی مناسب می باشند و تقریباً میتوانیم بگوییم  در هر شرایطی آرایش را بر روی صورت ماندگار نگه می دارند و از پخش و پلا شدن آرایش روی صورت شما جلوگیری می کنند. قيمت اسپری فیکساتور نسبت به ديگر لوازم آرایش صورت هم ارزان تر است. با خرید بهترین اسپری تثبیت کننده آرایش، می توانید از چرب شدن پوست و برق افتادن به ویژه در نواحی بینی و پیشانی، پيش‌ گيري بکنید . 

پودر تثبیت کننده

فیکساتورهای پودری ، به صورت مات یا براق تولید می شوند و سفارش شده اند  این پودرها را به مقدار خيلي کم بر روی پوست شما  استفاده کنید. با استفاده از پودر فیکس کننده می توانید سایه و رژ لب را هم زمان فیکس کنید. استفاده از این محصولات علاوه بر دوام بیشتر آرایش، نقص و عیب های صورت را از بین می برد و احساس خشنودی را در شما ایجاد خواهد کرد .

ستینگ پادر

برای فیکس کردن و کنترل میزان چربی در آرایش است . این پودر در انواع رنگی و بی رنگ عرضه می شود.

باعث افزایش پوشانندگی کرم پودر و افزایش ماندگاری آرایش می شود.

فیشینگ پادر

این پودر باعث ریز تر نشان دادن خطوط پوست و جلوگیری از تعریق و برق افتادن صورت شما در شب یا روز  نیز می شود .

این پودر برای برنامه های تلویزیونی و یا عکاسی استفاده میشود . جهت مصارف شخصی استفاده

نمی شوند ، زیرا باعث تغییر رنگ پوست و بازگرداندن نور می شود .

پودر فیکس

این پودر را در انواع رنگی و بی رنگ می توانید پیدا کنید . استفاده از این نوع پودر جلوه ای مات به آرایشی خواهند داد .

روش استفاده از اسپری فیکساتور چگونه است؟
پس از به اتمام رسیدن آرایش صورت خود، اسپری فیکساتور را بر روی آن استفاده کنید. ابتدا محتویات اسپری را به خوبی تکان بدهید و به اندازه طول بازوی خود از صورت فاصله دهید. چشمانتان خود را ببندید و یک مقدار از آن روی آرایش اسپری کنید. برای جذب اسپری نیازی به ماساژ نیست؛ تنها کافیست کمی زمان دهید تا به طور طبیعی خشک شود.

حتی می توانید مقدار بیش تری از آن را در نواحی پیشانی، چانه و بینی خود به کار بندید. این پودرها در دو نوع رنگی و بی رنگ وجود دارند که بنا به نیاز خود می توان آن را استفاده نمود.

کاربردهای دیگر استفاده از اسپری فیکساتور

مرطوب کردن اسفنج کرم پودر: می توانید از اسپری فیکساتور به جای آب برای مرطوب کردن اسفنج آرایشی استفاده کنید. با این ترفند کرم پودر راحت تر و یکنواخت تر روی پوست شما پخش خواهد شد.

تثبیت سایه چشم: براش سایه چشم را به سایه آغشته کنید سپس روی آن کمی اسپری فیکساتور بزنید و بعد سایه بکشید. با این روش دوام سایه افزایش می یابد. ابتدا سایه چشم، مرطوب به نظر می‌رسد ولی بعد از حشک شدن اسپری، ظاهری جذاب‌تر پیدا می‌کند.

نحوه استفاده از فیکساتور

فیکساتور آخرین محصولی است که در آرایش‌ ها باید از ان  استفاده می‌شود. اگر فیکساتور شما به صورت اسپری بود، ابتدا آن را به خوبی تکان دهید و سپس چشم‌ها را ببندید و  از فاصله‌ی ۲۰ تا ۲۵ سانتی‌متری به صورت T یا X بر روی صورتتان اسپری کنید و زمان مثلا 5 مین  دهید تا خشک شود.

حتما دقت داشته باشید که اسپری وارد چشمان تان نشود و حتما چشم هایتان بسته باشد . اگر فیکساتور شما پودری بود، با براش مناسب یا پد خود فیکساتور، مقدار کمی از آن را برداشته و به آرامی روی پوست بکشید. این عمل باعث می‌ شوند علاوه بر ماندگاری و تثبیت آرایش، نور از صورتتان بازتاب نشود. می‌توانید از این نوع فیکساتور در ناحیه بینی و پیشانی که بازتاب نور زیاد است، بیشتر استفاده کنید.

مضرات  فیکساتورها برای پوست

واقعیتی که وجود دارد این است که، نباید در آرایش های روزانه از فیکساتور استفاده کرد. این محصولات از مواد پلیمری برای ثابت نگه داشتن آرایش ساخته شده است . استفاده ی هر روز از این مواد می تواند برای پوست  شما بسیار مضر باشد. این ویژگی حتی برای بهترین پودر فیکس موجود در بازار نیز صدق خواهد کرد و اسستنایی ندارد  و باز هم ممکن است استفاده ی هر روزه از آن برای پوست شما بسیار زیان آور باشد.

نحوه‌ی انتخاب اسپری فیکس کننده مناسب برای صورت

۱) انتخاب اسپری مناسب با نوع پوست

در بازار انواع متفاوتی  از اسپری تثبیت کننده برای انواع مختلفی از پوست‌ها وجود دارد و مانند سایر لوازم آرایشی بهداشتی برای پوست‌های مختلفی عرضه می‌ شوند. بنابراین خرید اسپری فیکس کننده را بر اساس نوع پوستتان انجام دهید.

اگر پوست شما خیلی خشک می باشد  از اسپری فیکس کننده که حاوی الکل هستند استفاده نکنید، زیرا الکل پوست شما را بیش تر خشک می کند.اگر پوست شما چرب است از اسپری‌های  بدون چربی و یا روغن استفاده کنید.

اگر پوست شما مختلط می باشد  بهتر است چند اسپری را تست کنید و هر کدام که مناسب پوست شما است، انتخاب کنید.

۲) در نظر داشتن شرایط آب و هوا

در روزهای گرم و روزهایی که هوا مرطوب می باشد  چون میکاپ حالتی مایع دارد بهتر است از اسپری‌های فیکس کننده ضد عرق و خنک استفاده کنید.در روزهای سرد برای حفاظت از پوست خود در برابر هوای خشک و گرم،باید از اسپری‌های فیکس کننده که حاوی آبرسان هستند استفاده کنید.

۳) انتخاب اسپری فیکساتور بر اساس سلیقه خودتان

انتخاب اسپری فیکساتور به سلیقه‌ ی شما نیز بستگی زیادی دارد.اگر میکاپ‌ مات و یا لایت دوست دارید باید از اسپری فیکس کننده مات استفاده نمایید.

۴) در روزهای آفتابی از اسپری تثبیت کننده مناسب استفاده کنید

اگر پس از میکاپ قصد خروج از منزل خود را دارید  و در معرض نور خورشید قرار می گیرید پس بهتر است قبل از خروج از منزل از  اسپری فیکس کننده حاوی SPF های مناسب برای پوستتان استفاده کنید .زیرا هم میکاپ را تثبیت می‌کند و هم از میکاپ در برابر نور خورشید محافظت می‌کند.

تفاوت پرایمر و فیکساتور در چیست ؟

پرایمر پایه و اساس برای زیر سازی آرایش است که باعث یک دستی و افزایش و دوام آرایش شما می شود، در حالی که پودر فیکس در پایان آرایش برای ثابت کردن و دوام و ماندگاری  بیشتر و جلوگیری از براق شدن آرایش استفاده می شوند.

فیکساتور مناسب برای پوست های چرب

چنانچه  پوست شما پوستی چرب دارید باید از نوع پودری آن استفاده کنید چرا‌که اسپری های فیکساتور باعث مرطوب شدن پوست شده و چربی سطح پوست را افزایش می دهد و در نتیجه آرایش صورت شما دوام خود را از دست داده و از بین خواهد رفت، پس لازم است از نوع پودری آن برای پوست های چرب استفاده کنید.

فیکساتور مناسب برای پوست های خشک

افرادی که از پوست های خشک برخوردار می باشند  لازم است از نوع اسپری آن استفاده نماید تا مانع خشکی پوست در شما شود.

چه قسمت هایی از صورت نیاز به فیکستاتور دارند؟

در حالت کلی بهتر است تمامی نواحی صورت را پودر فیکس بزنیم تا آرایش صورت در تمام روز ماندگاری داشته باشد 

  • زیر چشم که معمولا پس از گذشت زمان خط می افتد و احتمال ریختن پودر سایه و ریمل روی آن بسیار است.
  • خط خنده
  • چانه
  • نقطه ی تی صورت  یا همان ناحیه پیشانی و بینی که چربی را کنترل کرده و از برق افتادن آن جلوگیری به عمل می آورد ناحیه تی پیشنانی و روی بینی .
  • زیر خط گونه که امکان نمایان کردن کانتور را افزایش می دهد. استفاده از پودر فیکس برای زمان هایی که کانتور صورت را زیادی پایین کشیده اید نیز بسیار کارآمد است تا از این طریق به خوبی آن را محو نمایید.
  • دو طرف بینی؛ از آن جایی که معمولا این ناحیه چربی بیشتری را  تولید می کند، استفاده از پودر فیکس باعث می شود آرایش این ناحیه به هم نریخته و ثابت بماند مخصوصا اگر هایلایت کرده اید .
Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!