هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

سشوار یا اتومو یا برس حرارتی -هفت ویک39983

۱۳۹۹/۱۲/۲۳ سپیده ایمانپور

برس حرارتی وسیله ایی  جدید در ارایش گاه توسط آرایشگر ها استفاده می باشد که با این وسیله برقی به راحتی میتوان موهای خود را شانه کرد و به دلیل حرارتی که برس دارد، به طور هم زمان هم کار سشوار را انجام میدهد و هم کار اتو مو، مو ها هم شانه شده و هم صاف و لخت میگردد. بیش ترین ادلیل کشف و ستفاده این برس برای مو‌های بلند است

این وسیله که به نام "صاف کننده سریع مو (Fast Hair Straightener)"، "برس صاف کننده سریع مو (Fast Hair Straightener Brush)"، "برس صاف کننده سرامیکی (Ceramic Straightener Brush)" و همچنین یا تام های برس جادویی مو صاف کن (Magic Fast Hair Straightener Brush)" در جهان شناخته می شود، تکنولوژی آن نخستین بار در سال 2015 توسط "دافنی (DAFNI)" ارایه شده و حق ثبت اختراع نیز به نام این شرکت تازه تاسیس است.

در ساخت و طراحی این شانه ها از صفحه ایی مثل صفحات  سرامیکی با ترکیبات ویژه بهره برده شده است تا حرارت تولید شده توسط اشعه مادون قرمز را در قالب طراحی دندانه ای شکل خود به موها انتقال دهد. برس‌های حرارتی معمولا قابلیت تنظیم دما دارند می توانید تنها با یک شانه کردن ساده  و خیلی سریع موهای تان را صاف و خوش حالت کنید. این برس از دندانه های آهنی با کاور سرامیک ساخته شده که حرارت را به طور کاملا ملایم و یکنواخت به موهای تان می رسانند

مزایای برس‌های حرارتی

صاف کردن موهای های شما را با برس‌ حرارتی به آسانی و در کمترین زمان انجام دهید

- کاربردهای متفاوت: برس کردن،حالت دهی و نیز همچنین صاف کردن مو سه کاربردی است که یکجا در برس‌های حرارتی جمع شده است و دیگر لازم نیست به منظور هریک از این عمکردها یک دستگاه جداگا مثل سشوار و اتومو وحالت دهنده و ...... را تهیه کنید. 

- صرف کمترین زمان: شما معمولا روزانه باید زمانی هر چقدر هم اندک  را برای آراستن موهای خود اختصاص دهید. قطعا با استفاده از برس‌های حرارتی، می‌توانید در وقت خود صرفه جویی کنید. شما می‌توانید بدون صرف زمان برای تقسیم بندی موهایتان و نظم خاصی آن‌ها را صاف کنید و یا حالت دهید یعنس با یک تیر دو نشان بزنید هم حالت دهید و هم شانه بزنید ان هم در زمان کمتر از ۱۰ دقیقه.

- استفاده آسان: کار با سشوار و اتو مو برای افراد تازه‌کار آسان نیست و اغلب برای حالت دادن و یا صاف کردن موهای خود با این دستگاه‌ها نیاز به کمک شخص دیگری دارند. اما یکی از مزایای خوبی که این برس‌های حرارتی استفاده آسان از آن‌هاست و خودتان می‌توانید به راحتی به حالت دهی موهایتان بپردازید.

- آسیب‌رسانی کمتر به مو: برس‌های حرارتی به دلیل حرارت کنترل شده ای که دارند، در صورت استفاده غلط باعث آسیب و یا سوختگی پوست و مو نمی شود البته نسبت به دستگاه هایی مثل اتومو و سشوار اسیب خیلی خیلی کمتر و کنترل شده ایی دارد .

- حمل آسان: برس‌های حرارتی تفاوت زیادی با برس معمولی شما ندارد و شما می‌توانید به همان راحتی آن را همراه خود داشته و جابه جا کنید. فضای اشغالی کم و وزن سبک این دستگاه در مقایسه با سشوار بسیار قابل توجه می باشد و در واقع جایی به اندازه یک شانه می گیرند که البته خودتان می توانید حتی سایز جسبی ان را انتخاب کنید تا راحت تر حمل شوند .

شیوه‌ی استفاده برس حرارتی

استفاده کردن  این شانه چون برس کشیدن موها بسیار آسان است و نیاز به تخصص و  هنر خاصی ندارد. کافی است برس را از سمت بالا (ریشه مو) به پایین (نوک مو) از رو و زیر موها بکشید. در هنگام این عمل پایین موها را با دست دیگر بگیرید تا دسته مو کشیده شده و از لابلای دندانه های شانه عبور بدهید تا یه همین راحتی مو هایتان شانه شود و اراسته تر دیده شوید

 توجه داشته باشید که هیچ بخشی از مو خارج از محیط دندانه ها نباشد. اگر چنین شد از حجم دسته مو کم کنید تا به راحتی لای دندانه ها قرار بگیرد. این عمل را از یک طرف شروع کرده و آنقدر پیش بروید تا به سمت دیگر برسید. پیش از استفاده حتما از تمیز بودن موهای خود و پاک بودن آنها از هرگونه چربی اطمینان حاصل فرمایید پس بهتر است بعد از حمام که تقرییا ۸۰ درصد مو هایتان خشک شده بود از این وسیره استفاده کنید به یاد داشتهب اشید استفاده یک بار ان در طول هفته می تواند حالت دلخواه را به شما دهد .

نگهداری از برس‌های حرارتی

- به جهت حفظ ایمنی و سلامت، این دستگاه نیز چون هر دستگاه الکتریکی دیگری می بایست به دور از رطوبت بالا و نشت آب قرار بگیرد.

- پس از هر بار استفاده و یا در فواصل بلند مدت دوشاخه دستگاه از اتصال برق جدا شود بهتر است بعد از هربار مصرف ضمن خاموش کردن محصول ان را از کلید پریز جدا کنید تا امنیت بیش تری هم برای دستگاه هم برای خودتان ناشی شود .

- در صورت وجود نوسانات شدید برق از روشن کردن دستگاه های برقی پرهیز کنید و مطمعن شوید اتصالی به برق ندارد .

خب تا به اینجا راجب به برس حرارتی و نحوه استفا ه از ان توضیح داده شد و اما راجب اینکه سشوار بهتر است یا یرس حرارتی باید بگوییم که سشوار برای حالت دهی مو و خشک کردن مو است و برس مو علاوه بر این کع برس است تدانایی حالت دهی برای مو را دارد و در کنار این کار اسسب خیلی کم تری به مو های شما می شود و علاوه بر ان خشک کردن مو با اشتفاده از سشوار موجب مو خوره و در فواصل طولانی موجب ریزش مو می شود و حتی پزشکان نیز توصیه می کنند که بهتر است برای خشک کردن مو ابتدا موها را لای حوله قرار دهید و با دست ضربات ارامی به حوله وارد کنید به یاد داشته باشید ماُساژ دادن حوله و مو باعث ایجاد گره مو و سحتی در فرلیند شانه زدن مو بعد از حمام خواهد شد و علاوه بر ان اصطحکاک ایجاد شده می تواند موجب موخوره و وزی می شود پش در حد کمی ضرباتی به حوله وارد کنید تا کمی از حالت خیسی خارج شود و اب از ان چه نکند و سپس مو هایتان را ازادانه رها کنید تا خشک شود و وقتی ۸۰ درصد از مو هایتا ن خشک شد با برس حرارتی به ارامی شروع به شانه زدن مو کنید تا این گونه بقیه مو ها خشک شده و همچنین حالت مورد نظر را به مو های شما ارائه دهید پس در بین برس مو و سشوار بهتر است برس مو را تهیه کنید که کارایی بیشتر و بروز تر و همچنین سبک تر و قابل حمل تر است از نظر قیمت هم می توان گفت برس های حرارتی تقریبا لز ۸۰ هزار تومان شروع شده و تا ......... ادامه دارد این قیمت ها بر لساس مارک و اندازع کالا نتفاوت است کسانی که دارای موهای بلندی هستند باید سایز بزرگ را تهیه کنند .

اتومو یا برس حرارتی

در ابتدا باید بگوییم اتومو وسیه است که از سطح دوطرفه درست شده و مو ها را باید داخل ان سطح قرار داده و به مدت معین صبر کرد و سپس دستگاه را به سمت پایین یعنی نوک مو حرکت داد تا به این وسیله مو هایتان صاف و یکدست شوند .

مزایا

 • اتوی مو برای صاف‌ کردن  موهای خیلی ضخیم، فِر یا وِز انتخاب بهتری است. چون وقتی موها بین صفحات اتو پِرِس می‌شوند، حرارت به‌طور مؤثرتری به موها انتقال می‌یابد.
 • با استفاده از اتوی مو موها کاملا می‌خوابند و لخت می‌شوند و حالت وزی مو کاملا از بین خواهد رفت .
 • اثر استفاده از اتوی مو پایدارتر است. نمی‌توان گفت دقیقا چند روز. چون به نوع مو هم بستگی دارد. اما احتمالا تا حمام بعدی نیازی به اتوکشی مجدد نخواهید داشت و تقریبا تا یک هفته مو هایتان صاف و شلاقی می ماند .
 • اتو مو های با قابلیت تولید یون، علاوه‌ بر  جلوگیری از افزایش درخشندگی موها الکتریسیته ساکن مو را هم از بین می‌برند.

معایب

 • استفاده مکرر از اتوی مو برای سلامتی موها مناسب نست. چون اتوی مو دارای حرارت داغ‌تر و مستقیم‌تری را به مو وارد می‌کند. بنابراین استفاده بیش‌ازحد یا نادرست از این وسیله می‌تواند به سلامتی موها آسیب بزند. اتوی مو را بیشتر برای استفاده هرازگاهی، مثلا یک بار در هفته یا حتی ترجیحا کمتر، پیشنهاد می‌کنیم.
 • استفاده از اتوی مو احتیاط بیشتری می‌طلبد. وگرنه ممکن است براثر برخورد ناگهانی صفحه اتو با دست یا پوست سر، دچار سوختگی شوید یا قسپتی از مو سوخته و جدا شود .
 • اتوی مو برخلاف برس حرارتی در حجم‌ دهی موها مؤثر نیست. بلکه موها را کاملا روی سر می‌خواباند و صاف و شباقی می کند .
 • اگر موها را با سرعت یکنواخت از لای اتو رد نکنید، در نقاطی که اتو را طولانی‌تر نگه داشته‌اید، شاهد باقی‌ماندن خط اتو دیده شود .
 • اتوهای ارزان و کم‌ کیفیت قادر به توزیع یکنواخت گرما نیستند. یعنی ممکن است نقاطی از صفحات اتو داغتر از حد باشد و از نقطه مجاورشان شوند که در این صورت مو آسیب خواهد دید.
 • برای استفاده از اتوی مو ابتدا باید موها را شانه و تقسیم‌بندی کنید. این در حالی است که برس حرارتی هم‌زمان با صاف‌کردن موها گره‌های مو را هم باز می‌کند.

و اما برس حرارتی

مزایا

 • برس حرارتی برای موهای ضعیف و مستعد آسیب انتخاب مطمئن‌ و خوب تی است.
 • برس‌های حرارتی، چه مسطح چه چرخشی، کمی حالت  حجم‌دهندگی دارند. البته چرخشی‌ها گویا بیشتر. ازاین‌رو برس حرارتی برای مرتب‌کردن موها به‌حالت طبیعی انتخاب مناسب‌تری است.
 • در برس‌های حرارتی مشکل سوختن موها براثر داغی غیریکنواخت وجود ندارد.
 • برس‌‌های حرارتی هم مانند اتوی مو درصورت برخورداری از فناوری تولید یون قادر به درخشان‌ترکردن موها و رفع الکتریسته ساکن مو می باشنر
 • برس حرارتی کاربردی اسن تری دارد. چون هم‌زمان با صاف‌کردن موها عمل شانه‌زدن را هم انجام می‌دهد.
 • برس حرارتی برای استفاده مکرر انتخاب نسبتا کم‌ضررتری است و می توانید حتی در طول روز دو بار مصرف کنید .
 • برخی معتقدند که سرعت کار با اتو بیشتر است. اما اگر ازلحاظ سطح صفحه نگاه کنیم، برس‌های حرارتی سطح بزرگ‌ تری را دارا می باشند درنتیجه مقدار بیشتری از موها را در هر حرکت پوشش می‌دهند. به‌علاوه نیازی به تقسیم‌بندی مو نیست. البته درصورت تقسیم‌ بندی  نتیجه بهتری خواهید گرفت. اما برای صاف‌کردن موها با اتو قطعا ابتدا باید تقسیم‌بندی انجام دهید.
 • برس‌های حرارتی  احتمال اسیب زدن  کمتری دارند. نوک گرد دندانه‌ها، که معمولا نایلونی یا سیلیکونی است، مانع تماس مستقیم سطح داغ برس با پوست می‌شود.

معایب

 • با برس‌های حرارتی صاف‌ کردن موهای خیلی ضخیم یا مجعد کار دشواری است. برس حرارتی روی موهای خیلی ضخیم و فِرفِری به اندازه اتو جواب نمی‌دهند.

قیمت مشخصات و خرید

شما می توانید برای خرید اتوی مو و یا سشوار و همچنین خرید انواع برش حرارتی با کیفیت و قیمت مناسب به سایت هفت ویک مراجعه کنید .

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!