هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

بهترین ژست عکاسی _هفت ویک92952

۱۴۰۰/۲/۲۶ سپیده ایمانپور

ژست عکاسی پرتره برای زنان

زنان در مقایسه با مردان و بچه ها؛ سوژه های راحت تری برای عکاسی ها  هستند. به عنوان یک عکاس پرتره، احتمالا اکثر سوژه های عکاسی تان خانم هستند. در نهایت، ژست ها تکراری و خسته کننده می شوند و نتیجه اش نارضایتی مدل و خودتان خواهد بود. با ژست عکاسی پرتره که در ادامه برای خانم ها بیان می شود، می توانید از خشنودی مشتریان باشید  . 

1. ژست نیمرخ

از مدل بخواهید که به پهلو به چرخد و سرش را کمی به سمت باالا بیاورد. این ژست، ژستی ساده و برازنده است. همچنین، مدل می تواند یک دستش را روی گردن قرار دهد تا حس مهربانی و صمیمیت را به مخاطب های خود القا کند.

ژست حرکتی 

عکس هایی که در حال حرکت گرفته می شوند نثلا در حال راه رفتن ، همواره زنده تر و خلاقانه تر هستند. ممکن می باشد مدل بدود، قدم بزند یا در هوا بپرد. عکاسی از حرکت، فرایند پیچیده ای می باشد  که نیاز به تلاش زیادی از طرف عکاس و مدل هایی نیز  دارد. اما نتیجه نهایی، حتما ارزش تلاش و زمانی که صرف عکاسی کرده اید را خواهد داشت. ویرایش کردن عکس های پرتره در حال حرکت را فراموش نکنید، زیرا با نرم افزاری مانند فوتوشاپ  و picArt می توانید تاری عکس را حذف کنید.

. ژست مچ پا

این ژست هم یکی از بهترین ژست های پرتره برای زنان است، چرا که برای هر نوع بدنی مناسب است و صحیح اس و  این ژست، غیر رسمی ولی جذاب است به این علت که پاهای مدل را بلند تر از حالت معمول نشان می دهند  و فرم لگنش را باریک تر نشان می دهد. این ژست علاوه بر حالت ایستاده، در حالت نشسته نیز ژست عکاسی پرتره شگفت انگیزی محسوب خواهند شد. 

ژست نشسته

در این ژست پرطرفدار و محبوب ، تغییرات زیادی قابل اعمال است و می تواند احساسات مختلفی (از حس قدرت گرفته تا حس آرامش) را به مخاطب های خور انتقال خواهد داد. 

 ژست سلبریتی

این ژست معروف ترین و مشهور ترین  توسط بسیاری از سلبریتی ها استفاده می شود. در یکی از حالت های این ژست، مدل می تواند ۴۵ درجه به پهلو به چرخد و یکی از بازوهای خود را  که به دوربین نزدیک است را نزدیک به لگن بگذارید. سپس روی یک پا، کمی به سمت دوربین خم شود و وزن خود  را روی پای دیگر بی اندازد. این ژست، بدن مدل را صاف نشان می دهند و پاها را بلند تر  و لاغرتر می نمایاند.

. گذاشتن دست زیر چانه

توصیه می شود که این ژسترا در  حالت نشسته (مثلا پشت یک میز) به کار برده شود. در این حالت، از مدل بخواهید که حالت صورتش را تغییر دهد تا نگاهی عاقلانه و رسمی تری دااشته باشد.

دراز کشیدن

Card image cap

این نیز یکی  از ساده ترین ژست های عکاسی و در عین حال دلپسندترین برای پرتره زنان در فضای باز می باشند . در این حالت، وظیفه مدل، تغییر دادن حالت سر و نحوه قرارگیری دست های خود  است. عکاس باید در سطح زمین و از زوایه ها مختلف عکس برداری کنید. 

عکاسی از روی شانه

ژست عکاسی از روی شانه، زیبایی مدل را دو چندان برار خواهد کرده و عکس را بعد دار می کنند. در چنین ژستی، مدل، حس دلبرانه ای را به مخاطب انتقال می دهد.  برای مرموزانه کردن فضا، از او بخواهید تا با موهایش بازی کند.

بالا بردن دست ها

وقتی که مدل، دست هایش را بالای سرش می برد، تاکید بیشتری رو فرم بدنش انجام خواهد شد. این یکی از ژست های پرتره ای است که به شدت حس زنانگی را به بیننده القا می کند، گویی که مدل دارد می رقصد و این مدل ژست بیش تر برای کسانی مناسب است که دارای تنسب اندام هستند.

ژست دست به کمر

اگر می خواهید روی نیمه بالایی بدن مدل تمرکر بیشتری داشه باشید  این مناسب ترین ژست است. این ژست عکاسی پرتره، نمایان گرر شخصیتی قوی و پر جذبه ومغرور است. مدل می تواند حالت قرارگیری بدنش را تغییر دهد یا سرش را به جهات متفاوت  بچرخاند.

. ترکیب حالت دست ها

یکی از مهم ترین نکاتی که عکاسان مبتدی  و تازه به کار  باید بدانند، این است که نقش اعضای مختلف بدن، از جمله دست ها را فراموش نکنید و . این موضوع در طبیعی جلوه دادن ژست عکاسی نقش مهم تری  دارد (مثلا عکس برنامه ریزی نشده و اتفاقی گرفته شده است). برای مثال، مدل می تواند گونه اش را لمس کند یا دستش را روی گردن بگذارد.

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!