هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

روش سریع درمان جوش صورت_هفت ویک83026

۱۴۰۰/۱/۱۱ سپیده ایمانپور
Card image cap

. آسپرین:

  • آسپرین قرصی است کهدحاوی اسید سالیسیلیک است که برای درمان آکنه بسیار موثر خواهد بود.استفاده از آسپرین، جوش ها را خشک می کند و التهاب را کاهش می دهد.برای این کار می توانید، 4 عدد قرص آسپرین را در دو قاشق غذاخوری آب حل بکنید و ، سپس ماسک را روی پوست آسیب دیده خود اعمال کنید و بعد از 15 تا 20 دقیقه شستشو دهید.

. بابونه:

 بخور بابونه 

یک کاسه بزرگ را پر از آب داغ کرده  و چهار عدد چای کیسه ای بابونه را درون آن بیندازید.یک حوله را روی سر خود بیندازید و از آن استشمام کنید.سپس پوستتان را با استفاده از حوله نرم خشک کنید، این روش به طور طبیعی کثیفی و سبوم و روغن اضافی را از پوست دفع می کند.

 بابونه و عسل :

یک قاشق غذاخوری از بابونه خشک شده و عسل ارگانیک را به همراه یک قاشق چای خوری آب لیمو و یک عدد سفیده تخم مرغ ترکیب کنید.بابونه را درون آب داغ بجوشانید و اجازه دهید به مدت 20 دقیقه بماند و سپس همه بعناصر را به آن اضافه کنید و به خوبی هم بزنید.سپس ماسک را روی پوست خود بزنید و بعد از 15 دقیقه با آب سرد بشویید.این درمان را هفته ای یک بار می توانید تکرار کنید.

 بابونه و نعنا:

یک قاشق غذاخوری گل های بابونه را خرد کنید و سپس با یک عدد زرده تخم مرغ و یک قاشق غذاخوری نعنا ترکیب کنید. و سپس آن را روی پوست تمیز و خشک شده خود بزنید و بعد از 15 دقیقه با آب سرد شستشو دهید.

بابونه و آب آلوئه ورا:

بابونه را با دو قاشق چای خوری خاک رس و یک قاشق چای خوری آب آلوئه ورا به همره عسل ترکیب کنید و آن را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه با آب سرد به خوبی شستشو دهید یا می توانید یک فنجان چای بابونه را سعی کنید  هر روز بنوشید.

.فندق

6 قاشق غذا خوری از فندق خورد شده را با دو قاشق غذاخوری ژل آلوورا ترکیب کنید و سپس 5 تا 10 قطره روغن درخت چای یا روغن  اسطوخودوس را به آن اضافه کنید و سپس آن را درون یک بطری اسپری بریزید وبهم برنید روی پوستتان اعمال کنید که باعث بسته شدن منافذ پوست خواهد شد

این درمان را باید هر روز تکرار کنید.

الوئه ورا:

، فقط آلوئه ورا:

بعد از شستن صورت با یک تمیز کننده ملایم  مثل میساررو آب، ژل آلوورا را از برگ آن استخراج کنید و روی پوست خود اعمال کنید و صبح روز بعد بشویید

این درمان را باید هر روز تکرار کنید.

عصاره آلوئه ورا:

برگ های آلوئه ورا را درون آب جوش بریزید و آن را به مدت 15 دقیقه بجوشانید و سپس حرارت را کم بکنید و بگذارید خنک شود.سپس عصاره آن را روی پوست خود اعمال کنید.

این درمان را دوبار در طول روز تکرار کنید.

غذاهای اسیدی:

یکی دیگر از راه های خلاص شدن از آکنه و جوش ، افزودن غذاهای اسیدی به رژیم غذایی روزانه است.غذاهای مانند:سرکه و آبلیمو می توانند منافذ باز پوست را ببندند.یا می توانید آنها را روی تکه پنبه بریزید و روی آکنه های خود بزنید و بعد از 20 دقیقه با آب بشویید.

درمان جوش صورت بعد از اصلاح صورت 

اسپیرولینا:

یک نوع جلبک سبز رنگ می باشد که حاوی مقدار زیادی مواد مغذی و اسید لینولئیک می باشد.این اسید چرب ضروری دارای خواص ضد التهابی است و برای از بین بردن جوش و آکنه مناسب می باشد.

 اسیدهای چرب امگا 3:

اسیدهای چرب امگا 3 دارای خواص ضد التهابی می باشد  که می تواند آکنه را بهبود ببخشد.شما می توانید با مصرف یک کپسول حاوی روغن ماهی نیز از مزایای ابن استفاده کنید.دانه کتان، گردو و ماهی سالمون را به رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید.

. سیب زمینی

سیب زمینی یک درمان طبیعی و موثر برای جوش و آکنه است. شما می توانید یک تکه سیب زمینی را روی قسمت مورد نظر را اعمال بزنید . 

24. جو دوسر

شما می توانید از جو دوسر برای از بین بردن آکنه استفاده کنید. این ماده به جذب روغن اضافی به   پوست شما کمک می کند.مقداری از آن را بپزید و با مقداری عسل و آب لیمو ترکیب کنید و آن را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 30 دقیقه با آب ولرم و سرد بشویید.

25.برگ نئیم:

این گیاه در درمان جوش و آکنه بسیار موثر خواهد بود.دارای خواص آنتی باکتریایی، ضدعفونی و ضد التهاب است.شما می توانید مقداری از برگ های خورد شده نئیم را با آب مخلوط کنید و آن را روی پوست اعمال کنید بعد از چند دقیقه بشویید و اجازه دهید تا خشک بشود.

26.شنبلیله:

مقداری از برگ های شنبلیله را خرد بکنید و با آب ترکیب کنید، تا یک ماسک غلیظ به دست بیاید  و آن را روی پوستتان بزنید و بعد از 15 دقیقه با آب شستشو دهید.

این درمان را 3 بار در هفته تکرار کنید.

27.پودر چوب صندل و گلاب

یک مخلوط  بسیار تأثیرگذار برای پوست خواهد بود و به راحتی آن را از بین می برد ، نه تنها دارای خواص آنتی باکتریایی است، بلکه می تواند پوست را سم زدایی کند و باعث روشن شدن آن شود.2 قاشق غذاخوری پودر چوب صندل را با کمی گلاب در یک کاسه ترکیب بکنید.صورت خود را به آرامی با آن بشویید، اجازه دهید تا خشک شود و سپس با آب سرد شستشو دهید.با استفاده از یک حوله نرم و تمیز صورت تان را خشک کنید، برای تاثیر بیشتر می توانید چند قطره گلیسیرین را نیز داخل ان بریزید.

28.زرد چوبه

4 قاشق غذاخوری پودر زرد چوبه را درون یک کاسه دلخواه بریزید و سپس مقداری عسل و یک قاشق غذاخوری شیر را به آن بیفزایید.به خوبی هم بزنید و سپس روی پوست خود اعمال کنید و به آرامی و به صورت دورانی ماساژ بدهید و صبح روز بعد با آب بشویید.

شما همچنین می توانید با ترکیب نصف قاشق چای خوری پودر زردچوبه و دو قاشق چایخوری ماست و مقدار کمی عسل، یک ماسک مناسب تهیه بکنید  و بعد از ان را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 30 دقیقه به خوبی بشویید

29. توت فرنگی:

3 عدد توت فرنگی له شده را با 2 قاشق غذاخوری عسل ترکیب کنید و یک خمیر غلیظ به دست آورید، سپس آن را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب گرم بشویید.

این درمان را دو بار در طول  هفته تکرار کنید.

.پوست موز

شما می توانید پوستیک موز تازه را روی پوستتان بزنید  و به آرامی و به صورت دورانی ماساژ دهید و بعد از 30 دقیقه با آب شستشو دهید.

31.فلفل چیلی:

فلفل می تواند التهاب ناشی از آکنه را کاهش دهد.شما می توانید مقداری فلفل چیلی را آسیاب کرده و سپس خشک کنید و با مقداری آب ترکیب کنید و با استفاده از یک تکه پنبه روی آکنه ها اعمال کنید. از این ماسک برای دور چشم استفاده نکنید. پودر بادام:

به راحتی مقداری پودر بادام را در یک کاسه دلخواه  بریزید و مقداری گلاب ترکیب کنید.این ماسک به نرم شدن پوست شما کمک زیادی خواهد کرد و بعد از 15 دقیقه با آب سرد شستشو دهید.

.گشنیز:

روش اول، گشنیز و جو دوسر:

نصف فنجان جوی دو سر را با یک چهارم فنجان آب خیار و شیر و یک مشت گشنیز تازه ترکیب کرده و درون یک مخلوط کن بریزید و یک ماسک تهیه کنید.آن را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه بشویید

روش دوم، گشنیز و بابونه 

یک قاشق چای خوری از بابونه و گشنیز را درون یک قابلمه کوچک بریزید و با یک فنجان آب بجوشانید و سپس اجازه دهید تا خنک شود.سپس ترکیب را روی پوست تان بزنید و بعد از 20 دقیقه با آب گرم بشویید.یا می توانید گشنیز را با آب، آبلیمو ترکیب کنید و از آن برای درمان استفاده نمایید.

برگ های ریحان:

ریحان دارای خواص آنتی اکسیدانی، آنتی باکتریایی و ضد التهابی است.بنابراین برای درمان عفونت های ناشی از آکنه و جوش بسیار مناسب می باشد.این گیاه نقش موثری در کنترل التهاب و قرمزی ناشی از جوش دارد.

اب

آب یک درمان ساده و موثر برای درمان جوش و آکنه است.با نوشیدن 10 تا 12 لیوان آب، به صورت روزانه و ماهانه  می توانید عفونت های بدن تان را از بین ببرید و برای کاهش آکنه نیز بسیار موثر خواهد بود.

 

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!