هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

بهترین روش ها برای خوش عکسی _هفت ویک

۱۳۹۹/۱۱/۲۲ سپیده ایمانپور
Card image cap
Card image cap

ارایش و خوش عکسی 

خیلی از ما عاشق عکس  گرفتن با فامیل و دوستان ها  هستیم، ولی تنها موضوعی که احتمالا آن را دوست نداریم این است که بین هزاران عکس حتی در یکی‌ از ان ها  هم خوب نیفتیم. همین موضوع کافی است تا شما کنجکاو شوید که بدانید مدل ‌ها و پوزیشن ها ی  چطور اینقدر خوش‌ عکس هستند. حتی اگر خودتان عاشق ظاهرتان باشید باز هم برای خوب افتادن در عکس‌ها لازم است تمرین و تکرار  کنید و پوزیشن مناشب خود را انتخاب کنید . خبر خوب این است که خوش‌ عکس بودن مهارتی است که می‌ توانید در آن استاد شوید. ما سعی داریم در این مقاله تعدادی از نکات مورد علاقه‌ ی حرفه‌ای ‌های عکاسی را می‌خوانید، که به شما یاد می‌دهند چطور همیشه در برابر دوربین خوش‌ عکس باشید. پس بیایید تا ببنیم که چگونه خوش‌ عکس باشیم و چه کاریی کنیم تا خوش عکس باشیم .

۱. نه گفتن به چشم‌های بسته در عکس و عکاسی ها 

سعی کنید با چشم بسته عکس نگیرید یکی از روش ها برای سوال  وچگونه خوش‌ عکس باشیم ؟است . برای اینکه ببنیم چگونه خوش‌ عکس باشیم، بهتر است اول چشمان تان را کاملا باز کنید. برای غلبه بر این حالت لازم است از عکاس بخواهید از یک تا سه بشمارد . شما چشم‌های خود را می ‌بندید و بلافاصله قبل از گفتن آخرین عدد آنها را باز می‌کنید. دیگر اثری از چشم‌ های نیمه‌باز یا بسته نخواهد بود و حالت چشم های تان بسته و نیم باز نیست !

۲. به دنبال دلیل بدعکس بودن‌تان را پیدا کنید

واضح است که هر وقت سر و کله‌ی دوربین ‌ها پیدا می‌شود، همه‌ی ما مضطرب و بی ‌قرار و گاها ومار  تپش قلب  می‌شویم پس چرا از قبل در این‌باره کاری انجام ندهیم؟ به عکس‌های قبلی خود نگاه بکنید و ببینید کدام را دوست دارید و از کدام‌ خوش ‌تان نمی‌آید. الگوی عکس‌های خوب‌تان را پیدا و آن را تکرار کنید و تمرین کنید و سعی کنید عکس های بیشتری با پوزیشن های مختلفی بگیرید تا در نهایت بهترین حالت را پیدا کنید .

۳. موهای درخشان

اگر دل ‌تان می‌خواهد موهای براقی داشته باشید مس توانید از اسپری ‌های براق‌کننده‌ی مو  در لحظه‌ی آخر به کمک شما بیایند تا در عکس‌ها بدرخشید. به این ترتیب که چند دقیقه قبل از عکس مقداری از اسپری را روی کل مو هایتان بزنید ‌ 

۴. گردن‌‌ تان را بکشید و سر‌ه تان  را بالا نگه دارید

می‌خواهید از روش های دیگر هم  برای خوش‌ عکس شدن استفااده کنیدد ؟ اول اینکه تا جایی که ممکن است سرتان را بالا نگه دارید. برای اینکه در عکس غبغب نداشته باشید کمی گردن‌ تان را هم بکشید و صورت‌ تان را  مقدار کمی جلو بیاورید. زاویه‌های عجیب و غریب و متمایل  به صورت ‌تان ندهید بلکه سر‌تان را کمی بالا بگیرید. به جای خیره شدن به دوربین به نقطه‌ای در بالای آن نگاه کنید، در این نکته لازم است  به شما یاد اور شویم  که چانه‌‌ تان را نیز بالا بگیرید.

۵. آرایش متناسب

دقت کنید اگر کرم‌ پودری یا کرم پوشش دهتده ای که استفاده می‌ کنید برای پوست شما زیادی روشن باشد در مقابل نورِ فلاش خیلی مشخص خواهد شدو یک حالت غیر طبیعی و ضایع ایجاد خواهد کرد .  رنگ پوست صورت‌‌تان را با گردن‌تان یکی کنید و اگر رنگ متفاوتی نسبت به کرم دارد لایه‌ی نازکی از کرم پودر را روی گردن‌تان بزنید تا حداقل رنگ گردن و صورت یکسان باشد می توانید برای دست ها هم از این کرم استفاده کنید تا تعادل بیشتری داشته باشید و طبیعی جلوه کند . 

۶. ریمل و فرمژه

از راه های دیگری که به ما می‌گوید چگونه خوش‌ عکس باشیم، این است که به چشمان ‌مان رسیدگی بیشتری کنیم. استفاده از ریمل و فرمژه چشمان شما را که مرکز توجه یک عکس هستند بازتر نشان می‌دهد. برای جلب نظر دیگران به عکس ‌تان، لازم است اثرگذاری چشمان‌تان را به حداکثر ارایش برسانید. چشمان بازتر نور بیشتری را جلب می‌کند و چشم شما برق خواهد زد. یرای این کار از سایه های مناسب و همرهنگ و یا رنگ متناسب با لباس تان اناخاب کنید و بعد از ان با توجه به حالت چشم هایتان از خط چشم استفاده کنید و در نهایت با زدن ریمل و فرمژه ارایش چشم هایتان را خاتمه بدهید  البته می توانید برای تنوع و زیبایی بیشتر از ریمل های رنگی و سایه های شاین استفاده کنید . 

۷. ژست‌های بازیگران روی فرش قرمز منظور معروف و مخبوب  را بگیرید

شاید دیده باشید که یک بازیگر ژست به‌ خصوصی را در عکس‌هایش تکرار می‌کند. می‌توانید بالا تنه را اندکی کج  و متمایل کنید تا بین بالا و پایین بدن‌ تان زاویه‌ای ایجاد شود. می‌توانید دست راست خود را روی پهلو قرار بدهید تا حالتی جذاب پیدا کنید. همچنین می‌ توانید صورت خود را به سمت دوربین متمایل کنید . 

۸. الگوبرداری کنید 

عکس‌های محبوب‌تان را جدا و با دقت به آنها نگاه کنید این عکس ها می تواند برای مدلینگ و بازیگر معروف و یا عکس قبلی خودتان باشد . الگوی خاصی در آنها می‌بینید ؟ آیا وقتی از زاویه‌ ی خاصی به دوربین نگاه می‌کنید خوش‌عکس ‌تر می‌شوید؟ یا وقتی با حالت خاصی لبخند می‌زنید؟ سعی کنید تمرین کنید و دفعه‌ ی بعدی که عکس می‌گیرید بهترین حالت خود را تکرار کنید.

۹. زبان پشت دندان

از این ترفند قدیمی هم می توانید  استفاده کنید و زبان‌تان را پشت دندان‌های‌تان فشار دهید تا خنده‌‌تان زیادی کشیده نشود و مصنوعی به نظر نیاید و ظاهری جذاب ببخشد . 

۱۰. وسیله‌ای به دست بگیرید

بسیار خب لازم نیست همیشه سبیل و پاپیون مقوایی در دسترس شما باشد. می‌توانید ایده ‌ی در دست داشتن وسایل اطراف (لیوان، گل و یا مداد و کتاب و....) یا حتی موهای ‌تان را به یاد داشته باشید تا دست خالی بودن‌ تان به شما ظاهری ناآرام و مصنوعی ندهد. 

۱۱. از زاویه بالا عکس بگیرید

اط عکس گیرنده بخواهید دوربین را حتی اگر شده اندکی زاویه‌ دار بگیرید، با این ترفند عکس بهتری خواهید داشت. اگرچه الزاما توصیه نمی‌کنیم که بی‌وقفه سلفی بگیرید، اما می‌ توانید با دوربین گوشی‌تان بهترین زاویه را برای عکسی که قرار است بگیرید پیدا کنید. برای این کار جندین عکس از چندین زاویه مختلف بگیرید . 

۱۲. به بدن‌تان پیچ‌وتاب بدهید تا لاغرتر به نظر برسید البته اگر لاغر امدام هستید این کار را انجام ندهید .  اگر به بالا تنه یا شانه‌ها اندکی زاویه در جهت دلخواه بدهید، بلافاصله لاغرتر به نظر خواهید آمد.

۱۳. برق زدن را به حداقل برسانید

سعی کنید از پودر‌های آرایشی مات برای صورت‌تان استفاده کنید تا در عکس‌ها برق نزنید. از مواد درخشان که ظاهر یک ‌دست پوست شما را در عکس خراب می ‌کنند استفاده نکنید. از ورق‌های جاذب چربی و عرق در صورت نیاز در لحظه‌ی آخر استفاده کنید و یا در لحظه اخر دستمال کاغذی بدون فشار اضاف روی صورت بیزنید . 

۱۴. ژست بگیرید

برای عکس گرفتن نیاز است که   ژست بگیرید

شاید این روز‌ها ژست نشسته روی صندلی نامرئی مد باشد اما این ژست الزاما بهترین حالت عکس گرفتن نیست. وقتی نمی‌دانید چه ژستی بگیرید، دست‌های‌تان را بالا بگیرید، دور صورت ‌‌تان کادر ببندید یا مانند عکس الگو هایتان سعی کنید با انگشتانتان کمی خلاقیت به خرج بدهید.

۱۵. رنگی شوید

سعی کنید عکس‌های رنگی بگیرید تا شاد تر بنظر برسید  کمی رنگ چه روی گونه‌ها چه روی پلک‌ها باعث می‌شود که مشخصات چهره‌ی شما در عکس‌ها برجسته شود.

۱۶. پس زمینه‌ی سفید

لازم نیست نابغه باشیم تا بفهمیم چرا بسیاری از نمایشگاه ‌های مد و وبسایت‌های لباس‌ مدل‌های‌شان را در برابر دیوارهای سفید قرار می‌دهند. رنگ سفیدِ پس‌زمینه‌ رنگ مو و آرایش شما را برجسته تر از حالت عادی می‌کند، به علاوه به دوربین – در صورت داشتن تنظیمات اتوماتیک – کمک خواهد کرد تعادل رنگی مناسب را پیدا کند تا رنگ پوست شما در عکس خیلی زرد یا صورتی نیفتد و یا در صورت بد رنگ بودن بعد از عکس با برنامه فتوشاپ درست کنید . 

۱۷. لب‌های پررنگ

رژ لب قرمز بزنید و یا از رژ های دارای رنگ پررنگ استفاده کنید رنگ های کالباسی و نوک مدادی و یا رنگ های دیگر رژ در عکس ها جالب نیست بر خلاف زندگی واقعی  رنگ‌های طیف قرمز امروزه مورد استقبال هستند و ترند سال بوده و علاوه بر ان در هر عکسی شما را برجسته خواهند کرد. اما اگر هنوز آمادگی استفاده از این رنگ‌ها را ندارید از طیف‌های خنثی‌تر صورتی‌ رنگ و قهوه ای و‌...  برای متمایز کردن لب‌های‌تان استفاده‌کنید. به علاوه اینکه از رژهای رنگ‌ تیره و مات مثل مشکی و سرمه  استفاده نکنید زیرا لب‌ها را کوچک‌تر می‌کنند و سن شما را بیشتر نشان می‌دهند.

۱۸. ابروهای پُررنگ

ابروها علاوه بر اینکه شخصیت و احساس شما را نشان می ‌دهند، اغلب تفاوت بین حالت کاملا هوشیار با حالت رنگ و رو رفته را در دوربین ایجاد می‌کنند. اگر می‌دانید که قرار است عکس بگیرید بهتر است کمی ابروهای ‌تان را از حالت عادی تیره‌تر بکنید زیرا ابروها در عکس کمی روشن‌تر  از حالت طبیعی خواهند افتاد.

۱۹. موهای وِز کرده

در قدم اول برای اینکه بدانید چگونه خوش عکس باشیم، بهتر است دستی به سر و ضع موهای خود بکشید. موهای وزکرده و سیخ سیخ در عکس خود را بیشتر نشان می‌دهند (حتی اگر چند تار مو باشند باز هم دیده می شوند )، پس مطمئن شوید که موهای‌تان را مرتب کرده باشید. پماد مو یا روغن‌های خشک (dry oil) به شما کمک خواهد کرد( یا یک اسپری به مسواک بزنید روی سرتان بکشید )اگر نگرانید که زیاد از حد از این مواد روی موهای‌تان استفاده کنید و ظاهر آنها چرب شود ابتدا کف دست ‌تان را به این مواد و روغن ها آغشته کنید و بعد با دست موهای‌ خود را مرتب کنید.

۲۰. چشم قرمز در عکس‌ها

درست قبل از اینکه عکس بگیرید به منبع نور نگاه کنید، این کار باعث بسته شدن مردمک چشم شما می‌شود و دیگر از چشم قرمز در عکس‌ خبری نخواهد بود و اگر هم قرمز افتاده نگران نباشید در همه برنامه می شود قرمز کرد . 

۲۱. عملیات عکس فوری!

این راه ۵ ثانیه‌ای را امتحان کنید. با دستمال کاغذی صورت خودتان را از عرق و چربی پاک کنید آنگاه گونه ‌های‌تان را نیشگون ارامی  بگیرید تا اندکی قرمز رنگ شوند. بله این کار روشی قدیمی است اما هنوز کارساز و موثر  است . 

۲۲. قطره‌ی چشمی

چند قطره اشک مصنوعی کمک می‌کند تا چشم‌های شما درخشان‌تر و بیدارتر به نظر برسد.

۲۳. زاویه دادن به صورت

مستقیم خیره شدن به دوربین زیاد هم جذاب نیست، به جای آن صورت خود را در حالت سه‌رخ مقابل دوربین قرار دهید تا به ویژگی‌های آن عمق ببخشید.

۲۴. براق کردن زیر گردن و استخوان ترقوه

برخلاف صورت، کمی درخشان کردن نواحی پایین گردن٬ و استخوان ترقوه  پوست شما را در عکس زیبا می‌کند. اندکی پودر درخشان‌کننده یا هایتلایتر روی استخوان ترقوه و شانه‌های خود استفاده کنید. با این کار جلوه‌ی بیشتری خواهید داشت.

۲۵. بیشتر عکس بگیرید

آدم‌هایی که فکر می‌کنند بدعکس هستند معمولا کمتر برای گرفتن عکس ژست می‌گیرند، در حالی که عکاسی بازی میانگین‌ها می یاشد .  هر چه بیشتر عکس بگیرید، عکس‌های خوب بیشتری از آن میان نصیب‌ تان خواهد شد.

۲۶. سعی کنید مستقیما زیر منبع نور قرار نگیرید

قرار گرفتن دقیقا زیر منبع نور رگه های عجیبی روی صورت شما ایجاد می‌کند. به جای این کار، روبروی یک منبع نور طبیعی مانند پنجره یا جایی که نور ملایم تری دارد  از اطراف به صورت شما می‌تابد قرار بگیرید.

۲۷. به منبع نور نگاه کنید

نگاه کردن به یک لامپ یا چراغ‌های تزئینی جشن‌ها، درخشندگی جذابی به چشمان شما می‌بخشد.

۲۸. نیاز  نیست بگویید سیـــــــــب!

در جواب سوال چگونه خوش‌ عکس باشیم، باید بگوییم کمی طبیعی بخندید. دیگر نگویید سیب! به جای آن به چیز خنده‌ داری مثل خاطره جک و ... فکر کنید. حتی بهتر از آن، با عکاس شوخی کنید. یک خنده‌ی طبیعی همیشه بر نوع مصنوعی آن برتری دارد.

 

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!