هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

تمیز نشستن لباسشویی -هفت ویک54934

۱۴۰۱/۳/۱۹ سپیده ایمانپور

 

بطور کلی تمامی دلایل تمیز نشدن لباس در لباسشویی به علت معیوب بودن یا اختلال در عملکرد یکی از قسمت های زیر در ماششین لباسشویی بوجود می آید . 

  1. مسدود بودن مسیر جاپودری و عدم انتقال مواد شوینده به لباسشویی 
  2. استفاده بیش از اندازه از مایع یا پودر برای شستشو 
  3. انتخاب نادرست برنامه شستشوی ماشین لباسشویی 
  4. قرار دادن مقدار زیادی لباس در لباسشویی 
  5. خرابی هیتر المنت و گرم نشدن آب شستشو
  6. تخلیه نشدن کامل آب ماشین لباسشویی 
  7. جرم گرفتن درام ماشین لباسشویی 

تنظیمات اشتباه برنامه شستشو

تنظیمات اشتباه در برنامه شستشو منجر به تمیز نشدن لباس‌ها می‌شود. به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید تا جزئیات بیشتری از تنظیمات هر برنامه را متوجه شوید. همچنین به‌کمک دفترچه می‌توانید نحوه صحیح تنظیم الگوهای شستشو را در کنترل پنل یاد بگیرید. برچسب راهنمای شستشو که بر روی لباس قرار دارد را به‌خوبی بخوانید تا برای شستشوی آن از برنامه مناسب با دمای مناسب استفاده کنید، برخی از لباس‌ها به آب سرد و برخی دیگر مثل پارچه‌های کتانی و حوله‌ها به آب گرم نیاز دارند. شاید لازم باشد که مشخصات ماده شوینده را نیز بررسی کنید،‌ برخی از شوینده‌ها در آب سرد و برخی دیگر در آب گرم به‌خوبی عمل می‌کنند.

استفاده نادرست از پودر لباسشویی

بسیاری از کاربران فکر میکنند هرچقدر مایع یا پودر بیشتری درون ماشین لباسشویی بریزند ، لباس ها تمیز تر و با کیفیت تر شسته میشود ، این تفکر بطور کلی غلط است .

برای داشتن یک شستشوی خوب و با کیفیت باید مقدار پودر و مایع متناسب با لباس ها در جاپودری ریخته شود ، در صورت کمبودن یا اضافه بود پودر و مایع لباس ها بعد از شستشو یا کثیف باقی می مانند یا لکه های سفید بروی آن ها باقی میماند . 

 

حجم بالای لباس ها و تایم کم

ممکن است ماشین لباسشویی شما 7 کیلویی و یا 5 کیلویی باشد و حجم لباس قرار گرفته در ماشین لباسشویی 5 کیلو باشد و درجه زمان را نیم ساعته و یا کمتر بگذارید. حجم بالای لباس ها و اندک زمان برای شستشو ، لکه ها را از بین نمی برد و بنابرین متواند دلیلی بر تمیز نشستن لباس در ماشین لباسشویی باشد.

 

کثیف بودن مخزن داخلی ماشین لباسشویی

هر ماه یکبار مخزن لباسشویی را چک کنید. با چراغ قوه می‌توانید داخل  و دیواره مخزن را بررسی کنید. اگر کثیفی یا لکه‌ای می‌بینید آن را با دستمال یا حوله تمیز کنید. رسوبات پودر لباسشویی و الیاف لباس‌ها ممکن است رفته رفته باعث جرم گرفتن و کثیفی مخزن شود. داخل مخزن را بو بکشید. اگر مخزن بوی نامطبوعی دارد، ماشین لباسشویی نیاز به تعمیر و شستشوی داخلی دارد. برای اینکه لباسشویی، لباس‌ها را تمیز بشورد باید مخزن و دیواره آن تمیز و بدون لکه باشد. ممکن است به مرور زمان کثیفی و جرم در ماشین لباسشویی جمع شود. به همین دلیل در صورتی که بو و یا کثیفی و لکه‌ای را مشاهده کردید با سرویسکار تماس بگیرید تا نسبت به شستشو و تعمیر اقدامات لازم را انجام دهد.

 

خرابی المنت لباسشویی

در همه مدل‌های ماشین لباسشویی یک المنت برای گرم شدن آب در درون خود لباسشویی نصب شده است، تا از رسیدن دما به حد مطلوب اطمینان حاصل شود. اگر آب گرم در دسترس نباشد، لباس‌هایی که برای تمیز شدن به آب گرم یا داغ نیاز دارند در حد نرمال تمیز نمی‌شوند. مطمئن شوید که در صفحه کنترل، تنظیمات مربوط به دمای شستشو را به‌ درستی انجام داده‌اید. سپس زمانی که آب شروع به پرکردن مخزن کرد، هنگام شستشو با دقت دمای آب را بسنجید.

برای بررسی و سنجیدن دمای آب در ماشین لباسشویی با درب جلو کار دشواری است. با این حال، اگر با لمس درب جلویی و شیشه لباسشویی احساس گرما در آب نکردید، ممکن است که المنت لباسشویی دچار مشکل شده باشد

بهترین برنامه برای شتشو لباس های روزمره برنامه synthetic یا mix با درجه آب ۴۰ می باشد، اگر لباس ها خیلی کثیف هستند و یا شما خیلی حساس هستید برای تمیزی بیشتر میتوانید درجه آب را تا ۶۰ درجه بالا ببرید ولی در نظر بگیرید که لباس ها در این درجه شاید آسیب ببینند.

 

 

 

لکه‌های سرسخت

ماشین لباسشویی برای از بین بردن گرد و غبار، عرق و بوهای نامطبوع از لباس‌ها فوق‌العاده عمل می‌کند. اما در مورد برخی از لکه‌ها، قبل از شستشو باید از محلول‌های کمک شستشو استفاده کرد. در دفترچه راهنما ممکن است در مورد نحوه پاک‌کردن برخی از لکه‌ها مانند لکه خون و اثر چمن روی لباس مطالبی ارائه شده باشد. برخی از لکه‌های خاص مانند لکه گریس یا نوشیدنی‌ها نیاز به شستشوی بیشتری دارند. در حالت کلی در مواجه با لکه‌های سرسخت، از گرم‌ترین برنامه شستشو برای الیاف مورد نظر استفاده کنید، زمان شستشو را افزایش دهید و اطمینان پیداکنید که لکه قبل از خشک‌شدن لباس از روی آن پاک شده‌است. لکه‌ها پس از خشک‌شدن به سختی از روی لباس پاک می‌شوند

لباسشویی حرکتی ندارد یا نمی‌چرخد

علاوه بر وجود آب و مواد شوینده، فراهم‌شدن شرایط دیگری هم برای تمیز شدن لباس‌ها لازم است. لباس‌ها باید به حد کافی روی هم سابیده شوند، این کار یا باید با دست انجام شود و یا توسط چرخش لباسشویی صورت گیرد. اگر لباسشویی حرکتی ندارد و محفظه آن نمی‌چرخد، لباس‌ها طبیعتاً تمیز نمی‌شوند

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!