هفت‌ویک | فروشگاه اینترنتی آنلاین

معرفی انواع لباس عروس جدید بیشتر بدانید

چه زمانی لباس زیر استفاده کنم ؟_هفت ویک83533

۱۳۹۹/۱۱/۲۱ سپیده ایمانپور
Card image cap

عوارض نبستن سوتین+زمان استفاده از سوتین 

زنان به دلیل آفرینش متفاوتی و مختلفی  که از مردان دارند، لباس ‌زیرشان شامل دوتکه مجزا از هم می شوند ، شورت و سوتین. سوتین که بیشتر قدیمی‌ ها و خانم های سن بالا ان را با نام کرست یا سینه ‌بند می ‌شناسند و بین قدیمی ها به این نام مشهور است  برای نگهداری سینه زنان طراحی‌ شده است. زنان در قرن‌های گذشته نیز از این پوشاک استفاده می‌کردند اما گذشت زمان ‌بر طراحی و فرم آن تأثیر گذاشته و امروزه در بازار شاهد انواع و اقسام سوتین در مدل های مختلفی و طرح‌های گوناگون هستند که هر کدام دارای کاربرد متفاوتی است .

پوشیدن سوتین اهمیتی فراتر و زیاد تر  از یک پوشش دارد و بسیاری معتقد هستن   که بر سلامتی و فرم سینه‌ های زنان تأثیر گذار است و در صورت عدم استفاده از آن با عوارض نبستن سوتین رو به‌ رو خواهیید شود که ممکن است اثراتی جبران‌ نا پذیر بر بافت و شکل سینه های شما بگذارد. بهتر است نگاهی بیشتر از پوشینه به سوتین داشته باشید تا از این به بعد در انتخاب آن دقت کرده و لباس ‌زیری را خریداری کنید که علاوه بر پوشش و زیبایی، برای سلامت بدن هم زیانی نداشته باشد و همچنین دقیقا هم سایز و اندازه شما باشد .

در ادامه راجب به  سوتین مناسب ضامن و تضمین دهنده ی سلامتی سینه های شما و  نکاتی که برای انتخاب سوتین مناسب است که  باید بدانید ،  عوارض و عواقب  بستن سوتین هنگام خواب و در شب سخن خواهیم گفت برای یافتن پاسخ های سوال های خود با ما همراه باشید . 

سوتین مناسب ضامن و تضمین دهندی  سلامتی سینه های شما 

لباسی که افراد بیش ترین ساعات شبانه‌ روز به تن دارند ، لباس ‌زیر است. برخی ممکن می باشد که  حتی لباس ‌زیر خود را دو روز یا سه روز یک‌ بار تعویض و عوض  کنند که این عادت به‌ هیچ‌ عنوان بهداشتی نیست و مناسب نیستند  و سلامت اندام جنسی شما را به خطر می‌ اندازد. سوتین نیز یکی از لباس‌ هایی است که خانم ‌ها ساعات زیادی از طول روز سوتین ها ر را به تن دارند. از طرفی فرم سینه و زیبا دیده شدن آن برای هر زنی دارای اهمیت بسیار زیادی دارد بنابراین سوتین از دو جنبه زیبایی و سلامتی قابل‌ بررسی است و خانم‌ها هنگام خرید سوتین باید این دو نکته را در حتما در  نظر بگیرند.

سوتین ها دارای  انواع مختلفی و متفاوتی هستند که با توجه به کاربردش دسته‌ بندی  می ‌شود. برای مثال برخی سوتین ‌ها مناسب لباس مجلسی می باشند که  این مدل معمولاً دکلته، فنردار و بدون بند طراحی می‌ شود ( این ها مخصوصا لباس محلسی است و برای استفاده ی روز مره مناسب نیست ). برخی سوتین‌ها مناسب شیر دهی هستند و از قسمت جلوی سینه ‌باز و بسته می‌شوند تا مادر هنگام شیر دادن به نوزاد  خو نیازی به باز و بسته کردن مدام سوتین نداشته باشد و بتواند به راحتی با باز کردن دکمه سوتین خود را به کودک شان شیر دهند . 

سوتین ‌های متفاوتی در بازار موجود است برای افرادی که سینه‌ های بزرگ و افتاده دارند ولی می ‌خواهند که سینه‌های شان کوچک ‌تر به نظر برسد و از طرف دیگر سوتین ‌هایی مخصوص برای سینه‌های کوچک طراحی‌ شده که سینه را بزرگ ‌تر و برجسته‌ تر از حالت عادی نشان می‌دهد. برخی از سوتین‌ ها نیز برای پوشش روزانه کاربرد دارند که معمولاً از جنس نخ و یا توری  هستند و برای راحتی سینه در نظر گرفته می‌ شوند. پس با توجه به نوع کاربرد سوتین، طراحی و جنس آن ها  نیز مختلف و متفاوت است و زنان نسبت به نیازی که سوتین ‌ها از آن‌ها برطرف می‌کند به انتخاب و خرید سوتین دست می‌زنند.

نکاتی که برای انتخاب سوتین مناسب باید بدانید و رعایت کنید 

حالا موضوع اصلی این است که بستن سوتین آیا ضروری است؟  چه مواقعی باید سوتین ببندیم ؟ عوارض نبستن لباس ‌زیر زنانه و یا خوابیدن با سوتین چیست؟ در پاسخ باید گفت که بین کارشناسان بر سر موضوع بستن یا نبستن سوتین در طول روز اختلاف وجود دارد. مسلماً همه کارشناس ها به عوارض بستن سوتین نامناسب معتقد هستند؛ زیرا سوتینی که از الیاف نا مرغوب و نامناسب  تهیه‌ شده و از طرفی دیگر فرم و سایز آن استاندارد نیست در طولانی‌ مدت موجب تغییر فرم سینه شده و حتی ممکن است برای بافت سینه نیز خطرناک هستند  و حساسیت‌های پوستی هم از معضلات دیگری است که فرد را درگیر می‌کند. لازم معیارهای مشخصی برای انتخاب سوتین مناسب به ذهن بسپاریم تا انتخابی سالم و زیبا  و بدون عوارض جانبی داشته باشید .

سایز مناسب از مهم‌ ترین ویژگی ‌های یک سوتین مناسب است. فضای داخل قسمت فنجانی سوتین باید با سینه پر شود. سینه نباید خیلی احساس آزادی و یا تنگی و کمبود مکان  کند. توجه داشته باشید که با افزایش سن و یا افزایش و کاهش وزن سایز سینه شما نیز تغییر پیدا می‌کند بنابراین همیشه سایز مناسب را خریداری کنید.

جنس مناسب سوتین محافظ پوست و راحتی شما است. در هنگام خرید سوتینی که قرار است در خانه و یا ساعت‌های زیادی به تن داشته باشید دقت کنید. جنس آن باید از الیاف طبیعی و نرم بوده و جلو تعریق زیاد را بگیرد. جنس‌های نایلونی و پلاستیکی موجب بروز حساسیت و آزردگی هنگام پوشیدن سوتین می‌شود . 

گاهی عوارض نبستن سوتین به دلیل انتخاب اشتباه اتفاق می‌ افتد. پوشیدن سوتین تنگ به مدت طولانی اجازه گردش خون آزاد و طبیعی را در بافت سینه ها نمی‌دهد و این موضوع می‌تواند برای سلامت پستان زیان ‌آور باشد.

بستن سوتین نا مناسب ممکن است فشار اضافی به گردن و کمر و  دست‌ها تحمیل کند که این امر موجب بروز مشکلات جدی در این اندام می‌شود و به‌مرور زمان فرد از بستن سوتین اجتناب خواهند کرد .

در صورت انتخاب درست لباس ‌زیر، عوارض نبستن سوتین از بستن آن بیشتر می‌شود. به‌ویژه برای خانم‌ هایی که دارای سینه بزرگ هستند. نبستن سوتین موجب افتادگی سینه ، درد در ناحیه گردن، کتف و کمر  و در نتیجه و گاها موجب سرطان پستان می‌شود.

بستن سوتین برای زنانی که سینه‌های بزرگ دارند ضروری است زیرا موجب کاهش وزن سینه و فشار آن بر روی گردن می‌شود و هنچنین باعث تکان خوردن حین راه رفتن و ایجاد بد فرمی می شود . 

متأسفانه اکثر زنان از سایز درست سینه خود اطلاعی ندارند و همین مسئله سبب پوشیدن سوتین تنگ ‌تر و یا گشاد تر از سایز اصلی سینه ها می‌شود. این ناهم خوانی بین سایز سینه و سوتین علاوه بر فرم سینه بر غدد شیردهی و بافت سینه نیز تأثیرات نامطلوبی و بدی  می‌گذارد.

افتادگی سینه غیر از اینکه سلامت شما را تهدید می‌کند بلکه اعتماد به‌نفس شما را نیز نشانه رفته است. فرم سینه زیبا به زنان اعتماد به‌ نفس بیشتری می‌دهد و درصورتی‌ که از این زیبایی محروم باشند ریسک آسیب ‌های روحی در آنان بالا تر  می‌ رود و از طرف دیگر ممکن است زنان بسیاری را به سمت جراحی‌ های سینه بکشاند که عوارض بسیار زیادی را خواهند داشت .

عوارض بستن سوتین هنگام خواب و به موقع شب 

عوارض نبستن سوتین یکی از معضلاتی است که ممکن است دامن ‌گیر زنان شود از طرف دیگر خوابیدن با سوتین نیز جای و دلیل بر  بحث و بررسی دارد. متأسفانه بسیاری از خانم‌ها بر این باور هستند  که بستن سوتین هنگام خواب سینه آنان را خوش‌ فرم تر می‌کند. این تفکر اشتباهی است. شاید هنگام خواب تنها زمانی باشد که عوارض نبستن سوتین شما را تهدید نمی‌کند و می توانید ازادانه بخوابید .

هنگام خواب سوتین را درآورید زیرا فشردگی سینه هنگام خواب موجب تجمع مایعات و عدم دفع مناسب سموم بدن می‌شود. این کار گردش خون را با مشکل مواجه می‌کند و رفته رفته به بدن شما اسیب می زند . 

هنگام خوابیدن با سوتین به ‌ویژه اگر از سوتین تنگ یا فنردار استفاده می‌کنید بدن احساس راحتی نکرده و همین امر موجب کاهش کیفیت خواب شما می ‌شود. درصورتی‌ که از آن دسته افرادی هستید که با سوتین می‌خوابید، یک‌شب خوابیدن بدون سوتین را به شما پیشنهاد می‌کنیم تا متوجه تفاوت در کیفیت خواب شوید مطمعن از فردای ان به صورت خودکار ابتدا سوتین خود را در  اورید و سپس می خوابید . پوشیدن سوتین به‌صورت مداوم اجازه تنفس به پوست را نمی‌ دهد به‌ویژه اگر در مناطق گرم سیر یا مرطوب زندگی می ‌کنید باید توجه داشته باشید که پوست در طول روز عرق کرده و هوا نمی ‌خورد و اکسیزن نیاز به ان نمی رسد و  این امر موجب عرق‌ سوز شدن و یا عفونت ‌های قارچی در ناحیه سینه شود؛ بنابراین جهت حفاظت از پوست خود شب‌ها بدون سوتین بخوابید.

درصورتی‌ که به دلیل سایز یا فرم سینه خود نمی ‌توانید بدون استفاده از سینه ‌بند بخوابید پس سعی کنید هنگام خواب سوتین خود را تعویض کنید و یک سوتین راحت و استاندارد و در ۱ورت امکان توری  به تن کنید تا عوارض سوتین نامناسب را به حداقل برساند .

عوارض نبستن لباس زیر زنانه چه مواردی است ؟

پوشیدن سوتین اهمیتی فراتر از یک پوشش دارد و بسیاری معتقدند که بر سلامتی و فرم سینه‌های زنان تأثیرگذار است و در صورت عدم استفاده از آن با عوارض نبستن سوتین روبه‌رو خواهیم بود که ممکن است اثراتی جبران‌ناپذیر بر بافت و شکل سینه بگذارد.

پرسش و پاسخ ها 

مضرات بستن سوتین در خواب چیست ؟

هنگام خواب سوتین را خارج کنید  زیرا فشردگی سینه هنگام خواب موجب تجمع مایعات و عدم دفع مناسب سموم تولیدی  بدن می‌شود. این کار گردش خون را هم با مشکل مواجه می‌کند و مواد مورد نیاز نمی توانند به درستی تبادل پیدا کنند .  هنگام خوابیدن با سوتین به‌ویژه اگر از سوتین تنگ یا فنردار استفاده می‌کنید بدن احساس راحتی نکرده و همین امر موجب کاهش کیفیت و راحتی در خواب  شما می‌شود و همچنین پوشیدن سوتین به‌صورت مداوم اجازه تنفس به پوست سینه  نمی‌دهد به‌ ویژه اگر در مناطق گرمسیر یا مرطوب زندگی می‌کنید.

نکاتی که برای انتخاب سوتین مناسب باید رعایت کرد چه مواردی می باشند ؟ 

سایز مناسب از مهم‌ ترین ویژگی‌های یک سوتین مناسب است. فضای داخل قسمت فنجانی سوتین باید با سینه پر شود. پس در ابتدا به سایز توجه کنید .

جنس مناسب سوتین محافظ پوست و راحتی شما است. در هنگام خرید سوتینی که قرار است در خانه و یا ساعت‌های زیادی به تن داشته باشید دقت کنید تا نرم و لطیف باشد و فنر نداشته باشد .

بستن سوتین نامناسب ممکن است فشار اضافی به گردن و دست‌ها تحمیل کند که این امر موجب بروز مشکلات جدی در این اندام ها و حتی خود سینه  می‌شود و به‌مرورزمان فرد از بستن سوتین اجتناب می کنند 

قیمت مشخصات و خرید سوتین

ما در این مقاله عوارض نبستن و بستن سوتین در شب را برای شما گفتیم شما می توانید با مراجعه به سایت هفت و یک سوتین مورد نیاز خود را از بین تنوع زیاد سوتین ها انتخاب کنید همچنین می توانید از مشاور ها برای خرید درست کمک بگیرید . 

Card image cap

هنوز هیچ دیدگاهی درج نشده است. شما اولین باشید!